احتمالا به زودی قابلیت جستجوی صوتی به مرورگر موزیلا فایرفاکس اضافه خواهد شد

مرورگر موزیلا فایرفاکس

احتمالا به زودی قابلیت جستجوی صوتی به مرورگر موزیلا فایرفاکس اضافه خواهد شد

 

چندی پیش خبری با عنوان اینکه،کمپانی گوگل با اضافه کردن ابزار «مسدودکننده تبلیغات» به کروم سعی دارد تا سهم بیشتری از بازار را به دست بیاورد،همچنین بایدخاطر نشان کرد که،از آن طرف یکی از رقیب های قدیمی شان یعنی موزیلا هم بیکار ننشسته و با وجود اینکه مرورگر این شرکت کاربران زیادی را به خصوص روی نسخه دسکتاپ از دست داده  وبیشتر افراد دیگر تمایلی به استفاده از آن ندارند ولی باز هم شانس خود را امتحان خواهد کرد.

همانطور که میدانید،موزیلا فایرفاکس (به انگلیسی: Mozilla Firefox) یک مرورگر وب آزاد و متن باز برگرفته از مجموعه نرم‌افزار اینترنت موزیلا (en) است که توسط بنیاد موزیلا توسعه و پشتیبانی می‌شود.نا گفته نماند که،فایرفاکس محبوبیت خود را مدیون داشتن سطح بالایی از قابلیت‌های سفارشی‌سازی و افزونه‌هایش است.

مرورگر موزیلا فایرفاکس

 

حالا با توجه به گزارشات منتشر شده، تیم فایرفاکس امروز سه ویژگی جدید را روی مروگر خود آزمایش کرده و آن ها در تلاش هستند تا قابلیت جستجوی صوتی، توانایی ارسال فایل های حجیم و وجود یک دفترچه جداگانه درون خود مرورگر را با آپدیت های بعدی ممکن سازند.البته اینکه آیا ویژگی های بالا را با نسخه های بعدی موزیلا فایرفاکس ببینیم همچنان معلوم نیست و حتی شاید تیم توسعه دهنده از قابلیت های آزمایش شده استفاده نکند.

در واقع، ایده پشت تست های گروه موزیلا که با نام Test Pilot شناخته می شود بدین صورت است که آن ها طراح های جدیدی را امتحان کنند.اگر به نتیجه برسند ویژگی ها به فایرفاکس اضافه می شوند اما با نداشتن کیفیت لازم ایده کنار گذاشته خواهد شد. بد نیست بدانید برای اشتراک گذاری فایل های بیش از یک گیگ مهم نیست طرف مقابل چه مرورگری داشته باشد. بعد از آپلود هم معمولا فایل ها پس از یک بار دانلود یا حتی یک روز که از اشتراک گذاری شان بگذرد پاک می شوند.

 

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *