حذف اپلیکیشن اپرا مکس از فروشگاه گوگل پلی

حذف اپلیکیشن اپرا مکس از فروشگاه گوگل پلی

حذف اپلیکیشن اپرا مکس از فروشگاه گوگل پلی

شرکت اپرا، اپلیکیشن اپرا مکس را از فروشگاه گوگل پلی حذف کرد و از این به بعد هیچ‌گونه فعالیتی برای توسعه‌ی آن انجام نخواهد داد. این اپلیکیشن در فوریه‌ی سال ۲۰۱۴ منتشر شد و خدمات رایگان شبکه‌ی خصوصی مجازی به کاربران موبایل ارائه می‌داد. همچنین با فشرده‌سازی داده‌ها پیش از ارسال، به کاهش مصرف داده‌ کمک می‌کرد. این سرویس برای بسیاری از افراد و بخصوص کاربران اینترنت حجمی، بسیار مفید و کاربردی بود. افزون بر این، سال گذشته یک به‌روزرسانی برای اپرا منتشر شد که در آن قابلیت بلاک کردن ردیاب‌های تبلیغاتی به این اپلیکیشن اضافه گردید.

قابلیت بالای اپرا مکس از زبان اپرا

کمپانی اپرا اپلیکیشن اپرا مکس را این‌گونه توصیف کرده است: «یکی از برترین اپلیکیشن‌ها برای مدیریت و صرفه‌جویی در مصرف داده‌ها در سیستم‌عامل اندروید.» اما این شرکت امروز خبر داد که فعالیت این اپلیکیشن را متوقف کرده است. در ادامه توضیحات شرکت اپرا را در باره ی دلیل این تصمیم‌گیری به شرح آمده است:

این محصول نسبت به محصولات مرتبط به مرورگر اپرا ارزشی متفاوت داشت و در نتیجه موجب شد شرکت ما بر موضوعی متفاوت تمرکز کند؛ حال ما فعالیت‌های خود را بر مرورگر و سرویس‌های دیگری که در آينده ارائه خواهد شد، متمرکز می‌کنیم.

حذف اپلیکیشن اپرا مکس از فروشگاه گوگل پلی

شرکت نامبرده به این نکته هم اشاره کرده است که از این پس هیچ به‌روزرسانی جدیدی برای اپلیکیشن اپرا مکس منتشر نخواهد شد. این درحالی است که جدیدترین آپدیت این اپ، کمتر از یک ماه قبل منتشر شد. اپلیکیشن اپرا مکس نیز هم‌اکنون از فروشگاه گوگل‌ پلی حذف شده است.

در هرحال، تاکنون سرویس‌های اصلی اپلیکیشن اپرا مکس متوقف نشده و اپرا اعلام کرده است که کاربران فعلی این نرم‌افزار می‌توانند همچنان از این سرویس استفاده کنند. همچنین مدت ادامه‌ی فعالیت این نرم افزار هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است؛ امّا پیش از توقف کامل این اپلیکشن، خبر آن به اطلاع عموم کاربران خواهد رسید.

منبع به نقل از :

www.zoomit.ir

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *