فون پی؛ پرداخت آنلاین کرایه تاکسی در موبایل

فون پی؛ پرداخت آنلاین و موبایلی کرایه تاکسی

اپلیکیشن فون پی (PhonePay) برنامه‌ای برای اندروید است که به کمک آن می‌توانید کرایه‌ی تاکسی خود را آنلاین و بدون نیاز به اسکناس پرداخت کنید.

کمک به بهبود زندگی یکی از جهات مثبت فناوری و خصوصاً دیجیتال است. پیش از حضور کارت های بانکی در زندگی بشر، برای صرف غذا در رستوران یا خرید باید مقدار زیادی اسکناس باخود حمل می‌کردید تا اینکه دستگاه‌های کارت‌خوان اختراعش دند و پول‌های نقد جای خود را به یک کارت بانکی هوشمند دادند؛ حال در یک گام دیگر اپلیکیشن فون‌پی (PhonePay) به‌منظور حذف اسکناس‌ و پرداخت دیجیتال کرایه تاکسی طراحی و منتشر شده است. با کمک این اپلیکیشن که در ۲ نسخه‌ی مجزا (برای مسافر و راننده) طراحی شده است، می‌توانید تنها با اسکن یک بارکد، کرایه را پرداخت کنید.

فون پی(دانلود)

ثبت‌نام: در اولین اجرا، اپلیکیشن فون‌پی از شما درخواست شماره تلفن می‌کند تا با ارسال کد تأیید، ثبت‌ نام شما در برنامه را به انجام برساند. بعد از وارد کردن کد تأیید نوبت به وارد کردن اسم و فامیل می‌رسد که با وارد کردن آن، به محیط اصلی برنامه وارد خواهید شد. نصب تمام است و فون‌پی هم‌اکنون آماده‌ی کار.

آشنایی با محیط برنامه: طراحی فون‌پی فوق‌العاده ساده است و همین موضوع باعث می‌شود کار با آن برا بسیار ساده می کند. شما در صفحه‌ی اصلی برنامه ۵ بخش خواهید داشت. تاریخچه‌ی پرداخت (آیکون ساعت)، افزایش اعتبار از طریق پرداخت آنلاین و ایمن، اطلاعات پروفایل (عکس، اسم و ‌.‌..) سه بخش بالایی برنامه هستند. در بخش پایین نیز میزان موجودی فعلی شما و دکمه‌ی پرداخت قابل رؤیت هستند. فون‌پی به مناسبت عضویت شما ۲ هزار تومان اعتبار هدیه به شما اهدا خواهد کرد. برای خرید شارژ بیشتر کافی است دکمه‌ی خرید اعتبار را لمس کنید و پس از مشخص کردن مبلغ دلخواه، مانند یک خرید اینترنتی ساده حساب خود را شارژ کنید.

روش استفاده: نحوه‌ی کار با فون‌پی بسیار ساده‌ است . کافی است روی دکمه‌ی پرداخت لمس کنید تا مستقیم به صفحه‌ی اسکن بارکد وارد شوید. بارکد راننده را اسکن کنید تا نام او را مشاهده کنید. در صورت تأیید، مبلغ کرایه را وارد و روی پرداخت لمس کنید تا در عرض چند ثانیه مبلغ از حساب دیجیتالی شما کسر و به حساب دیجیتال راننده واریز می‌شود. توجه داشته باشید که برای استفاده از این ویژگی و انجام شدن پرداخت، متصل بودن شما به اینترنت ضروری است؛ اما راننده نیازی به ارتباط اینترنتی نخواهد داشت.

تذکر: واحد کرایه در هنگام پرداخت تومان است و باید دقت کافی داشته باشید تا بر حسب عادت دستگاه‌های کارت‌خوان، مبلغ را به ریال وارد نکنید.

فون پی؛ پرداخت آنلاین و موبایلی کرایه تاکسی

فون‌پی تاکسی اپلیکیشن رانندگان است. اگر راننده‌ی تاکسی هستید و قصد استفاده از سرویس فون‌پی دارید، باید این نسخه را دانلود و در آن ثبت نام کنید. توجه داشته باشید که به عنوان راننده، شما دارای یک مرحله‌ی اضافه در ثبت‌ نام یعنی اسکن بارکد تاکسی خود خواهید بود. بعد از انجام صحیح این مرحله، کار تمام است و تنها هنگام پرداخت، بارکد خود را در اختیار مشتری بگذارید تا با اسکن آن، مرحله‌ی پرداخت را انجام دهد.

به گفته‌ی فون‌پی، مبلغ کرایه‌هایی که به این شکل وارد حساب دیجیتال شما در فون‌پی شده است، در پایان هر روز به حساب بانکی (شبا) که هنگام ثبت‌ نام در برنامه وارد کرده‌اید، واریز خواهد شد.

فون پی؛ پرداخت آنلاین و موبایلی کرایه تاکسی

مزیت

حذف پول‌ کاغذی و مشکلاتی همچون نداشتن پول خرد، امکان کار کردن آسان با برنامه و همچنین پرداخت سریع کرایه از نکات مثبتی هستند که در فون‌پی مشاهده خواهید کرد. در صورت رشد گستردگی این اپ در بین رانندگان و مسافران، می‌توانیم شاهد تحول جالب و مفیدی در این زمینه باشیم.

چند عیب

هنگام کار برنامه متوجه ضعف‌هایی شدیم که خوشبختانه تیم توسعه‌دهنده به تمام آن‌ها آگاه بود و وعده‌ی رفع آن‌ها در نسخه‌های آینده را داد. از این موارد می‌توان به فعال نشدن خودکار فلش در ساعات تاریکی برای اسکن بارکد، نبود امکان بازگشت دادن وجه در صورت پرداخت اشتباه و نبود بخشی برای پشتیبانی مشکلات اشاره کرد.

برای دانلود برنامه اندروید فون‌پی از لینک‌های زیر استفاده کنید.

منبع :

www.zoomit.ir

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.