کمپانی سامسونگ آینده را متعلق به اینترنت اشیاء می داند

کمپانی سامسونگ آینده را متعلق به اینترنت اشیاء می داند

بی شک می دانید،کمپانی به نام سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت‌های خوشه‌ای در کره جنوبی و یک شرکت چند ملیتی است. از دهه ۱۹۹۰ سامسونگ فعالیت‌های خود را جهانی کرد که تمرکز اصلی آن را صنایع الکترونیک، گوشی تلفن همراه و نیم‌رساناها تشکیل می‌دادند.از طرفی دیگر با توجه به پیشرفت چشمگیر در حوزه اینترنت اشیاء بسیاری از کمپانی های معروف و به نام ، نگاه ویژه ای هم به آینده خانه های هوشمند و ابزارهای تحت شبکه دارند که یکی از آنها کمپانی سامسونگ محسوب می شود.

به عنوان نمونه چندی پیش در اخبار مربوط به سیستم های شبکه ای مطلع شدید که ؛کمپانی اینتل سرویس مدیریت دستگاه اینترنت اشیاء را راه اندازی نمود.از  بحث اصلی خبر دور نشویم،شایان ذکر است که؛«دیوید ایون» رئیس گروه «سامسونگ نکست» (Samsung Next) که یکی از بازوهای سرمایه گذاری ریسک پذیر آنها محسوب می شود، به تازگی، در کنفرانس D.Live وال استریت ژورنال اعلام کرد «سامسونگ تمرکز ویژه ای روی حوزه اینترنت اشیاء دارد» و به زودی این دستگاه های متصل به شبکه، خانه های ما را زیر سلطه خود می گیرند.

به عقیده آقای ایون «اشیاء قابل برنامه ریزی» موج سوم دنیای تکنولوژی را تشکیل می دهند و سامسونگ سرمایه گذاری زیادی را در این حوزه و در شرکت های مرتبط انجام داده است. آنها در سال ۲۰۱۴ پلتفرم اتوماسیون SmartThings را خریدند و مجموعه متنوعی از جمله روتر Connect Home و تَگ های هوشمند را بر مبنای آن توسعه دادند.بی شک این سرمایه گذاری کمپانی سامسونگ،آینده زندگی ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

سامسونگ نکست

همانطور که واضح است،با این حال اینترنت اشیاء هنوز در حد یک مفهوم کلی و مبهم باقی مانده و استفاده از آن به دانش فنی نسبتاً زیادی نیاز دارد. بحث امنیت را هم نباید نادیده گرفت، همچنان که طی ماه های اخیر تعداد زیادی از دیوایس های IoT در قالب بات نت ها تحت اختیار هکرها قرار گرفته اند. البته رئیس سامسونگ نکست در این زمینه خوشبین است و می گوید استفاده بهینه از این ابزارها، امنیت بیشتری را به ارمغان می آورد.

همچنین شایان ذکر است که؛در حالی که شرکت های رقیب مانند آمازون و گوگل در بخش نرم افزاری فوق العاده عمل می کنند، سامسونگ به عنوان یکی از برترین شرکت های تولید سخت افزار می تواند از دانش فنی و توان تولید خود به عنوان برگ برنده در این رقابت استفاده نماید.گفتنیست «سامسونگ نکست» در قالب یک استارتاپ در کنار غول تکنولوژی کره فعالیت می کند و پروژه های نرم افزاری و سخت افزاری آینده نگرانه را پیش می برد.بایدمنتظر بود و این تغییرات را در زندگی خود احساس کرد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.