سامسونگ با همکاری مشترک ارتش آمریکا روی شبکه ۵G کار می‌کند

ویرایش شده در by غلامی

سامسونگ با همکاری مشترک ارتش آمریکا روی شبکه ۵G کار می‌کند

واضح است که؛در حال حاضر ما اواسط انقلابی هستیم که اینترنت ۴G به راه انداخت اما ارائه سرویس پرسرعت برای موبایل ،هم از لحاظ سرعت و هم پوشش دهی ، هنوز در ابتدای راه است. ۵G یا نسل پنجم نامی است که در حال حاضر به نسل بعدی از اینترنت موبایل گفته می‌شود که قرار ست بعد از ۴G عرضه شود. سرعت اتصال این سرویس به اینترنت به طور غیر قابل باوری زیاد است و از فرکانس‌های بالاتری نسبت به ۴G استفاده می‌کند. این نوع از اینترنت ، محدودیت‌های بسیار کمتری دارد که برای تکنولوژی‌هایی مانند “اینترنت اشیا” ایده آل است.

به علاوه از آنجایی که سیگنال‌های این نوع از اینترنت نمی‌تواند زیاد انتشار پیدا کند، می‌بایست تعداد نقاط دسترسی بیشتر (Access Points (، و همینطور با فاصله نزدیک تر به هم قرار گیرند.در همین راستا،کمپانی های به نام در صدد ارتقاء در شبکه خود هستند از اینرو؛طبق گزارشات و اخبارهای رسیده ،سامسونگ به مشارکت در زمینه پیشرفت فناوری شبکه ۵G ادامه می‌دهد و برای توسعه شبکه ۵G، همکاری خود را با ارتش آمریکا آغاز کرده است.

شرکت سامسونگ در حال حاضر با ارتش ایالات متحده روی ساخت یک شبکه بی‌سیم جدید با پهنای باند ۵G کار می‌کند؛ شبکه جدید برای اتصال سریع و شبکه فناوری Line-of-sight (مسیر مستقیم و اساساً خط راست موج رادیویی بین آنتن‌های فرستنده و گیرنده) طراحی شده است.شایان ذکر است که؛تری هالوورسن، مدیر تکامل فناوری اطلاعات و ارتباطات موبایل و مدیر بازرگانی الکترونیکی سامسونگ الکترونیکس، اعلام کرده است که چون این فناوری بر مبنای فاکتورهای تجاری موجود شکل می‌گیرد، شبکه جدید ۵G ارزان خواهد بود. هالوورسن در گذشته مدیر فناوری اطلاعات در وزارت دفاع ایالات متحده بود.او همچنین اشاره کرد که شبکه ایمن‌تر خواهد بود.

 

شبکه 5G

در ادامه آمده است که؛ سامسونگ برای پیشبرد آزمایش‌های توسعه‌ای خود از ابزار و سیستم موج ۲۸ گیگاهرتز قبل از این‌که تجاری شوند استفاده می‌کند و همچنین آزمایش‌های ۴G در فرکانس ۳.۵ گیگاهرتز را با استفاده از فناوری سلول کوچک۴G LTE پیش می‌برد.شبکه برای اتصال‌های Line-of-sight به آنتن‌های کوچک با چندین جهت متکی است.؛ به این دلیل که در صورت لزوم، شبکه بتواند در محیط‌های فاقد GPS با حجم زیادی از جریان داده عمل کند.

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که؛این موضوع به گره‌های هوایی محدود نمی‌شود و می‌تواند به‌عنوان یک شبکه زمینی، با استفاده از گره‌های زمینی به‌عنوان مکانیسم‌های ایستگاه تقویت عمل کند.هالوورسون اشاره کرد که به‌منظور گسترش اتصال Line-of-sight، می‌توان آنتن‌ را روی هواپیماهای بدون سرنشین نصب کرد.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.