راهکار Secure Element سامسونگ به حفظ امنیت سیستم های اینترنت اشیا کمک می کند

راهکار Secure Element سامسونگ به حفظ امنیت سیستم های اینترنت اشیا کمک می کند

اگر پیگیر آخرین اخبار مرتبط با کمپانی سامسونگ هستید،به شما پیشنهاد می کنیم با ما همراهی نمایید.این مسئله را نمی توان انکار کرد که؛اینترنت اشیاء در آینده ای نه چندان دور گسترش چشمگیری در عرصه های مختلف خواهد نمود،بطوری که انسان ها قادر به جلوگیری آن نمی باشند و می بایست در جهت همسو با آن عمل نمایند.از سوی دیگر در اخبار اخیر عنوان کردیم که کمپانی سامسونگ نگاه ویژه ای به آینده خانه های هوشمند و ابزارهای تحت شبکه دارد.

در همین راستا,سامسونگ به تازگی از راهکار تازه ای برای تامین امنیت دیوایس های مبتنی بر اینترنت اشیا رونمایی کرده که تحت عنوان Secure Element شناخته می شود. SE که در کنفرانس توسعه دهندگان سامسونگ واقع در سان فرانسیسکو رونمایی شد، به تولیدکنندگان چیپ کمک می کند تا از ویژگی های امنیتی قابل اتکاتری بهره گیرند و محصولات نوآورانه و سرویس هایشان را با سرعت بیشتری روانه بازار کنند.

همچنین گفتنی است که؛نایب رییس بازاریابی واحد System SLI سامسونگ الکترونیکس معتقد است راهکار Secure Element این کمپانی، یک بار دیگر تکنولوژی های پیشرفته امنیتی سامسونگ را به نمایش می گذارد که پیش تر رد پایشان را در پردازنده های اپلیکیشن موبایل و محصولات نیمه هادی کره ای ها نیز دیده ایم.

از مهمترین ویژگی فنی این مورد، باید گفت SE نخستین چیپ ۴۵ نانومتری است که از eFlash بهره می گیرد و به همین خاطر، مدت زمان پردازش دیتا را به شکل قابل توجهی کاهش داده و در قیاس با EEPROM های سنتی، در شخصی سازی نرم افزارها انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان می دهد.

 

Secure Element

SE به مراتب از آنچه ممکن است انتظار داشته باشید هوشمندتر است. برای جلوگیری از رخنه هکرها و به دست گرفتن کنترل سیستم، SE به صورت خودکار به پایش پروسه ها می پردازد. اگر SE متوجه فعالیت های مشکوکی شود، فوراً خود را ریست می کند و به همین خاطر، از تمام داده های حساس ذخیره شده روی مدار مجتمع امنیتی حفاظت می شود.

 

 

منبع

1 نظر
  1. هوشنگ می گوید

    مطلبتون خیلی خوب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.