فویل آلومینیوم می تواند کیفیت سیگنال وای فای را بهبود ببخشد

فویل آلومینیوم می تواند کیفیت سیگنال وای فای را بهبود ببخشد

بی شک می دانید که راههای متعددی جهت اتصال به اینترنت وجود دارد که یکی از ساده ترین راهها،از طریق وای فای می باشد ،چرا که از این طریق اتصال به راحتی و با سرعت بالا انجام می پذیرد.به تازگی گروهی از دانشمندان از امکان بهبود کیفیت سیگنال وای فای با استفاده از فویل آلومینیوم خبر داده‌اند؛این روش ساده و کم‌هزینه، کاربران را قادر می‌سازد که کیفیت سیگنال وای فای خانگی خود را بهینه‌سازی کنند. این گروه از دانشمندان با بهره‌گیری از یک شکل خاص از فویل آلومینیوم، موفق شدند که امواج شبکه بی‌سیم را به خوبی هدایت کنند. در این روش، فویل آلومینیوم همانند یک دیوار مجازی در پشت روتر وای فای عمل می‌کند و به طور بالقوه، پوشش شبکه و همچنین سرعت آن را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد.

شایان ذکر است که؛ با بهره‌گیری از این راهکار جدید و کاربردی، شما می‌توانید پوشش شبکه بی‌سیم خود را محدود به نقاط دلخواه خود کرده و از پخش شدن آن در نقاط غیر ضروری جلوگیری کنید.دانشمندان با کمک از ایده بهبود کیفیت سیگنال وای فای به کمک قوطی نوشابه‌های آلومینیومی، امکان یا عدم امکان هدایت دقیق امواج شبکه‌های بی‌سیم را مورد بررسی قرار دادند. استفاده از قوطی نوشابه‌های آلومینیومی، سال‌هاست که به عنوان روشی ثابت شده برای بهبود کیفیت سیگنال وای فای شناخته می‌شود؛ ولی این روش، محدودیت‌های بسیاری دارد و کنترل چندانی را در اختیار کاربر نمی‌گذارد.

باید به این مهم اشاره داشت که؛به منظور بهبود این روش، دانشمندان از روشی تحت عنوان وای‌پرینت (WiPrint) استفاده کردند. این سیستم، طراحی فضای داخلی را مورد بررسی قرار داده و نقشه مجازی آن را تهیه می‌کند. در ادامه، شما می‌توانید بر روی این نقشه، نقاط پراهمیت را بر حسب سلیقه خودتان تعریف کنید تا این مناطق، بیشترین کیفیت سیگنال را از روتر دریافت کنند. با این کار، شما می‌توانید به افزایش سرعت وای فای و همچنین امنیت شبکه بی‌ سیم خود کمک کنید!

 

سیگنال وای فای

این سیستم، اطلاعات ارائه شده توسط کاربر را به عنوان ورودی دریافت کرده و سرانجام با انجام محاسباتی دقیق، بهترین شکل هندسی ممکن برای فویل آلومینیومی مناسب برای محل زندگی شما را به نمایش می‌گذارد. حال، در صورتی که به یک پرینتر سه بعدی دسترسی داشته باشید، می‌توانید طرح نهایی را پرینت کرده و شاهد بهبود کیفیت سیگنال وای فای باشید!از همه مهم‌تر اینکه کل این فرآیند، نهایتا ۲۳ دقیقه زمان می‌برد و در نهایت، شما بهترین شکل ممکن از فویل آلومینیومی خود را برای بهبود کیفیت سیگنال وای فای تحویل خواهید گرفت!

این سیستم توانست سیگنال‌های مورد نظر دانشمندان را در مناطق مخصوص، تا ۵۵٫۱ درصد افزایش و در سایر مناطق ۶۳٫۳ درصد کاهش دهد.
با استفاده از روش بهبود کیفیت سیگنال وای فای به کمک فویل آلومینیوم، شما راه انتشار امواج وای فای در فضای خارجی را محدود می‌کنید و همین امر سبب می‌شود که سرعت و امنیت شبکه شما در فضای داخلی افزایش پیدا کند. اما با توجه به اینکه روش وای‌پرینت، برای تمامی کاربران قابل دسترس نیست، هریک از کاربران می‌توانند فویل آلومینیوم مورد نظر خود را به اشکال گوناگونی درآورده و میزان کیفیت سیگنال وای فای را مورد بررسی قرار دهند.

 

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.