اختیار آژانس امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از اینترنت بیشتر می شود

اختیار آژانس امنیت ملی آمریکا برای جاسوسی از اینترنت بیشتر می شود

این جهان، که توسط مهندسین خلق شده و همه از آن استفاده می‌کنند، برای هر شخص یا گروهی که با آن به تعامل می‌پردازد به شکلی متفاوت نمود می‌یابد. فضای سایبری برای ارتش امریکا، یک حوزه جنگ و مبارزه است؛ برای یک دانشجو، مکانی است برای تعامل با دیگر همسالانش؛ و برای یک شرکت تجاری، مکانی است برای کسب درآمد، و این فهرست به همین ترتیب ادامه می‌یابد.

مسلماً هر نوع اقدام به جاسوسی، موضوعی جدی و مهم است، اما برخی از افراد تفاوت جاسوسی در جهان سایبری را با جاسوسی در جهان فیزیکی درک نمی‌کنند. عده اندکی به این موضوع واقف هستند که همان ابزارهای لازم برای انجام جاسوسی‌های دیجیتال، می‌تواند به متجاوزان اجازه دهد که یک گام به جلو برداشته و ویرانگری‌های دیجیتال نیز به بار آورند. زمانی که دشمن به یک سیستم کامپیوتری نفوذ می‌کند، میزان خسارتی که وارد می‌کند یا نمی‌کند، کاملاً به قصد و نیت خودش بستگی دارد. این که چنین اقداماتی را باید جنگ تلقی کرد یا خیر بیشتر یک تصمیم‌گیری سیاسی است، اما امکان تبدیل جاسوسی به ویرانگری موضوعی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود.

 

جاسوسی از اینترنت

آخرین اخبار حاکی آن است که؛مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال تصویب طرحی است که طی آن به طور موقت و قانونی اختیارات و دسترسی های آژانس امنیت ملی این کشور برای جاسوسی از اینترنت افزایش می یابد.قرار است در صورت تصویب مجوز های یک ماهه ای به آژانس امنیت ملی برای توسعه نظارت خود بر فضای مجازی داده شود و نمایندگان در این فرصت به طور دقیق تر در خصوص موارد حفظ حریم شخصی کاربران و محدوده های دسترسی مجاز برای تصویب قانونی جدید و دائمی تصمیم گیری نمایند.

لازم به ذکر است که عمر قانون پیشین که اجازه جاسوسی از اینترنت را به سازمان مذکور می داد در تاریخ ۳۱ دسامبر (دهم دی ماه) به پایان می رسد. بنابراین اعضای مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم گرفتند تا زمان تصویب قانون جامع، دسترسی های موقتی یک ماهه مورد اشاره را به آژانس امنیت ملی بدهند.

در انتهای خبر بد نیست اشاره کنیم که؛بر طبق قانون رو به انقضا، سازمان امنیتی مذکور مجاز است تا تمام ارتباطات اینترنتی افراد مشکوک ساکن در خارج از آمریکا را ردیابی و ثبت نماید. ابتدا قرار بود همین قانون تا سال ۲۰۲۱ تمدید شود، اما نمایندگان تشخیص داده اند که نیاز است اختیارات در برخی بخش های برای جاسوسی از فضای وب افزایش یابد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.