کاربران ویندوز موبایل مهم‌ترین دلیل معرفی سرفیس فون

مهم‌ترین دلیل معرفی سرفیس فون، کاربران فعلی ویندوز موبایل هستند

مهم‌ترین دلیل معرفی سرفیس فون، کاربران فعلی ویندوز موبایل هستند

با اینکه مایکروسافت از چند سال قبل در حال کار روی دستگاه سرفیس فون (Surface phone) است؛ امّا حتماً نمی‌توان با اطمینان گفت که آن را معرفی خواهد کرد.  در برخی از شایعات هم آمده که مایکروسافت در حال تست سخت‌افزاری است که امکان اجرای نسخه‌های جدیدی از ویندوز ۱۰ موبایل را فراهم می‌کند. به نظر می رسد که مایکروسافت در تلاش است تا دستگاه‌های موبایل سرفیس را در سال جاری معرفی کند؛ که در آن سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ مستقیماً بر معماری آرم پردازنده‌ها اجرا خواهد شد. این مشخصات تصور کلی ما از سرفیس فون است. در مقابل شایعاتی دیگر مطرح شده که مایکروسافت درخواست ثبت پتنت یک دستگاه موبایل تاشو را ارائه کرده است. در این پتنت بدنه‌ی فلزی دستگاه به‌عنوان آنتن برای دریافت سیگنال‌های مخابراتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به این پتنت، به نظر می‌رسد محصول مورد نظر مایکروسافت از شبکه‌های ۴G LTE پشتیبانی کند و امکان استفاده  از پردازنده‌های مبتنی بر آرم مثل اسنپدراگون ۸۳۵ (Snapdragon 835) را فراهم می کند که امکان نصب و اجرای ویندوز ۱۰ هم دارد. گرچه، این خبرها بر اساس گفته‌های منابع نزدیک به مایکروسافت و اسناد موجود پتنت‌های این شرکت منتشر شده‌اند امّا همه ی خبرها دقیق نیستند.

مهم‌ترین دلیل معرفی سرفیس فون، کاربران فعلی ویندوز موبایل هستند

انگیزه مایکروسافت از سرفیس فون

درصورت معرفی سرفیس‌ فون در سال جاری ، کاربران کنونی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل احتمالاً مهم‌ترین دلیل تولید این محصول خواهند بود. این دسته از کاربران، تجربه‌ی استفاده از گوشی‌ هوشمند مجهز به ویندوز و اپلیکیشن‌های یونیورسال منتشرشده در ویندوز استور را دارند. با عرضه گوشی هوشمند سرفیس فون به  بازار عده‌ای از کاربران به‌سرعت به دنبال خرید آن خواهند بود و وجود همین افراد، نیروی اولیه‌ی مورد نیاز برای حضور سرفیس فون را در اختیار مایکروسافت قرار خواهند داد.

گفته می‌شود که کاربران می‌توانند سرفیس فون را به مانیتورهای بزرگ‌تر متصل کنند و از قابلیت کانتینیوم بهره ببرند. علاوه بر این مایکروسافت قصد دارد امکان اجرای اپلیکیشین‌های مرسوم ویندوز را هم به گوشی سرفیس اضافه کند. که در این صورت یکی از بهترین امکانات گوشی سرفیس فون خواهد بود. احتمالاً در اواخر سال جاری شاهد معرفی اولین نسل گوشی هوشمند سرفیس فون خواهیم بود. شاید این مدل از گوشی نامبرده، تمام قابلیت‌هایی را که ساتیا نادلا برای آن در نظر دارد، ارائه ندهد. بر اساس شنیده‌ها، سرفیس فون حوزه‌ی گوشی‌ هوشمند را وارد عصر جدیدی خواهد کرد و امکاناتی در اختیار کاربران قرار خواهد داد که در حال حاضر در دو سیستم‌عامل اندروید و آی‌اواس وجود ندارند.

منبع :

www.zoomit.ir

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *