۵ رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند

5 رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند

در بحث شخصیت‌شناسی اگر بخواهیم افراد را به دو دسته تقسیم‌بندی کنیم، قطعا این دو دسته، افراد درون گرا و برون گرا هستند که در این مطلب قرار است به شناخت ویژگی‌های افراد درون گرا بپردازیم و برایتان از ۵ رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند بگوییم. تا صحبت از افراد درون گرا می‌شود شاید ذهن شما به سمت افرادی منزوی و گوشه‌گیر برود که تمایل صحبت‌کردن و برقراری ارتباط با هیچکس را ندارند، که شاید تا حدودی این تصور درست باشد اما به خاطر بار منفی که این تصور به همراه دارد، ترجیح می‌دهیم که زمان بیشتری برای شناخت افراد درون گرا صرف کنیم تا بهتر بتوانیم آن‌ها را بشناسیم.

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را با ۵ رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند آشنا کنیم.

5 رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند

به کدام دسته از افراد، درون گرا گفته میشود؟

در تعریف درون گرایی توصیفات مختلفی آمده است که یک سری از آن‌ها با وجود اینکه تعریف‌های اشتباهی از درون گرایی هستند در بین مردم رواج پیدا کرده‌اند تا مردم در پی این تعریف‌ها تصور کنند که درون گرایی یک مشکل است و باید به فکر درمان‌هایی برای آن باشند.

از تعریف‌هایی که در مورد درون گرایی رواج دارد این است که افراد درون گرا منزوی و گوشه گیر هستند؛ ولی اگر بخواهیم تعریف درست درون گرایی را بیان کنیم، می‌توانیم بگوییم که فرد درون گرا تمامی افکار، دغدغه‌ها و علایق خود را به احساسات و دنیای درونی خود معطوف می‌کند. این دسته از افراد به نوعی در ذهن خود زندگی می‌کنند و انرژی زیادی از درون گرا بودن خود می‌گیرند و به محض ارتباط گرفتن با دیگران، انرژی بسیار زیادی از دست می‌دهند. پس آنچه که در درون این دسته افراد اتفاق می‌‌افتد برایشان جذابیت بالایی دارد و ارزشمند نیز می‌باشد.

۵ رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند

درون گراها افرادی هستند که به خاطر رفتارهای عجیب‌شان، اطرافیان خود را گیج می‌کنند که به دلیل همین رفتارها، تعریف‌های متفاوتی در مورد آن‌ها بیان می‌شود که برای مشخص کردن درستی و یا نادرستی آن‌ها دلایل محکم و قانع‌کننده‌ای وجود ندارد.

منطقی بودن رفتار درون گراها از نظر خودشان کاملا درست می‌باشد ولی سایر افراد این را قبول ندارند. افراد درون گرا فقط می‌خواهند در یک محیط امن و آرام برای خودشان باشند و به دنبال این نیستند که با رفتارها و حرکت‌هایی در نظر دیگران جلب توجه کنند. به دلیل اینکه تا کنون از دلایل واضح و روشنی که پشت رفتارها و عادت‌های عجیب افراد درون است هیچ صحبتی نشده است ما در این مطلب برایتان از ۵ رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند می‌گوییم تا شاید تا حدودی نظرتان نسبت به افراد درون گرا تغییر کند و بدانید که رفتار آن‌ها مقدس و ارزشمند است و نباید به چشم یک مشکل یا یک بیماری به رفتار آن‌ها نگاه کرد.

جواب ندادن به تلفن

افراد درون گرا تمایلی به صحبت‌کردن با تلفن ندارند و اگر از بین نزدیکان خود چنین افرادی را دیده باشید، قطعا مشاهده کرده‌اید که زمانی که صدای تلفن یا زنگ در به صدا در می‌آید، در نظر فرد درون گرا اتفاقی وحشتناک تر از این نمی‌تواند بیفتد چرا که او منتظر آمدن مهمان و یا تماس تلفنی هیچ شخصی نبوده است.

افراد درون گرا نمی‌توانند در هر لحظه خود را با هر شرایطی وفق دهند و نیاز دارند تا پیش از روبه‌رو شدن با هر چیزی، موقعیت مورد نظر را در ذهن خود تجزیه و تحلیل کنند تا بتوانند بهترین واکنش ممکن را نشان دهند. از این رو مشخص می‌شود که ارتباط کلامی برای افراد درون گرا مناسب نیست و ارتباط نوشتاری بهترین گزینه است تا چنین افرادی بتوانند فکر کنند و سپس واکنش نشان دهند. در ارتباط‌های کلامی، فرد درون گرا هیچ فرصتی برای فکر کردن ندارد و قطعا با این اوضاع و اوصاف به مشکل بر می‌خورد.

5 رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند

سایکوپد کیست؟

پرهیز کردن از برقراری تماس تلفنی

افراد درون گرا نه تنها با جواب دادن به تلفن مشکل دارند بلکه با برقراری تماس تلفنی نیز مشکل دارند. گاها پیش می‌آید که این افراد از برقراری تماس تلفنی پریشان می‌شوند و زمان زیادی حدود ۲۰ دقیقه با خودشان کلنجار می‌روند تا بتوانند آمادگی برقرای تماس تلفنی را پیدا کنند. اما چه دلیلی پشت این اتفاقات نهفته است؟ افراد درون گرا تمایلی ندارند تا با کسانی که برایشان غریبه هستند تماس برقرار کنند، چرا که نمی‌دانند قرار است در گفتگو راجع به چه مسائلی حرف بزنند و پایان گفتگو آن‌ها به کجا ختم می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که افراد درون گرا مایل نیستند با اتفاقات غیرمنتظره روبه‌رو شوند و بیشتر از هر چیزی از ارتباط‌های غیر کلامی استقبال به عمل می‌آورند.

5 رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند

پنهان شدن از آشنایان و همسایه‌ها در خیابان

افراد درون گرا به دلیل مخالف بودن با مکالمه‌های غیر هدفمند خود را از دید آشنایان و همسایه‌ها در خیابان پنهان می‌کنند. آن‌ها زمانی تمایل به صحبت کردن دارند که فرد مقابلشان مانند آن‌ها بیندیشد و قابل اعتماد باشد. این دسته از افراد از پرداختن به بحث‌ها و مکالمه‌های پیش پا افتاده بیزارند؛ از این رو سعی می‌کنند زمانی لب به سخن گفتن باز کنند که حرفی برای گفتن داشته باشند.

استفاده از مکانیسم‌های دفاعی عجیب و غریب

گاها رفتارهای عجیبی که افراد درون گرا در برابر دنیای بیرون برای محافظت از خودشان نشان می‌دهند، موجب متعجب شدن دیگر افراد می‌شوند. این رفتارهای محافظه کارانه افراد درون گرا، از آن‌ها در برابر تعاملات اجتماعی غیرضروری محافظت می‌کنند. به طور مثال بیشتر آن‌ها بدون اینکه موسیقی گوش دهند از هدفون خاموش استفاده می‌کنند که مبادا شخصی سر صحبت کردن‌های غیر ضروری را با آن‌ها باز کند.

5 رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند

۵ حقیقت درباره ازدواج که زوج ها باید آن ها را بدانند

وانمود می‌کنند قرار است جایی بروند و کاری دارند، اما در واقع در خانه‌اند

افراد درون گرا زمانی که به یک مهمانی دعوت می‌شوند سعی می‌کنند به بهانه کار نداشته‌شان دعوت را رد کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند در خانه بمانند و فیلم تماشا کنند تا اینکه وارد جمعی شوند که برایشان خسته‌کننده و آزاردهنده باشد. این دسته از افراد در تنهایی خود لذت بیشتری می‌برند.

5 رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند

و در آخر

در این مطلب از ۵ رفتار عجیبی که درون گراها انجام می دهند صحبت کردیم تا مشخص شود که پشت هر رفتار عجیب و غریب افراد درون گرا چه دلایلی نهفته است. با این حساب قطعا متوجه شدیم که درون گرا بودن یک بیماری و یا یک مشکل نیست که به دنبال راه حل برای آن بگردیم. تنها راهی که می‌توان با افراد درون گرا تعاملی موثر داشته باشیم این است که در موقعیت‌های مختلف آن‌ها را درک کنیم و رفتارشان را منطقی بدانیم.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 2 Average: 5]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.