بدافزار Loapi

عملکرد بدافزار Loapi

بد افزار یا نرم افزار مخرب، به اپلیکیشنی گفته می شود که می تواند به هر نوع، قسمت های مختلف دستگاه های الکترونیکی را مورد تهاجم قرار دهد و اثر تخریبی روی دستگاه داشته باشد. علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن نرم افزار و سیستم عامل دستگاه، برخی سخت افزار ها ممکن است روی سخت‌افزار سیستم کاربر تاثیر بگذارد.

بدافزار Loapi قابلیت این را دارد که به بدنه گوشی آسیب برساند به نوعی می توان گفت وجود این نرم افزار مخرب موجب ترکیدن گوشی شما می شود. این نرم افزار مخرب بر پایه سیستم عامل اندروید اجرا می شود.

کارشناسان موسسه امنیتی کسپرسکی چندی پیش اعلام کردند که نرم افزار مخرب را شناسایی کرده اند. بر طبق اعلام کارشناسان این شرکت بد افزار Loapi در اصل برای سرقت اطلاعات گوشی و استخراج ارزهای دیجیتال، طراحی شده عامل اصلی ترکیدن گوشی این است که در زمان عمل کردن این بد افزار به گوشی کاربر فشار زیادی وارد می شود و بیش از اندازه باتری آن را داغ می کند.

این بدافزار از طریق کمپین های تبلیغاتی و معمولا تحت پوشش یک نرم افزار آنتی ویروس یا برنامه مستهجن در بین کاربران منتشر شده است.

این بدافزار به گونه ای عمل می کند که تعداد زیادی تبلیغات مختلف را به دستگاه آلوده ارسال می کند. زمانی که کاربر اقدام به خرید کند با هدایت آن به درگاه های پرداخت جعلی، اطلاعات کاربر را سرقت می‌ کند. علاوه بر این Loapi با بالا بردن پردازش اطلاعات باعث آسیب فیزیکی به دستگاه مورد حمله بعد از دو روز خواهد شد. لواپی از گوشی برای اجرای حملات دی داس (DDoS) استفاده می کند. همچنین می تواند از طریق استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی بر روی دستگاه قربانی تاثیر بگذارد.

بدافزار Loapi

قفل شدن صفحه گوشی و هشدار امكان پاک شدن اطلاعات گوشی از دیگر اثرات تخریبی این بد افزار است که ممکن است پیش آید. لواپی می تواند با چند سرور کنترل و فرمان ارتباط برقرار کند و این سرورها قادرند برنامه های دیگری را بر روی گوشی نصب و راه اندازی کنند که ممکن است سعی در حذف یا محدود کردن مجوز های اعطا شده به بدافزار Loapi را داشته باشند. آنتی ویروس و نرم افزارهای امنیتی ممکن است این اپلیکیشن ها را به صورت بدافزار شناسایی کنند و آن قدر این کار را تکرار می‌ کنند تا کاربر را مجبور به غیر فعال کردن آنتی ویروس کنند.

برای جلوگیری از آلوده شدن دستگاه به بد افزار ها بهتر است کاربران گوشی های هوشمند از نصب برنامه های مشکوک و ناشناخته روی تلفن همراه خود، خودداری کنند. اما اگر تلفن همراه شما به این بد افزار آلوده شده است، با توجه به محدودیت حذف برنامه بر روی گوشی، تنها روش ممکن برای حذف این بدافزا استفاده از اپلیکیشن ADB (نرم افزار اشکال زدایی رابط اندروید) است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.