بلاک چین روی تلگرام

فناوری بلاک چین روی تلگرام

شاید شما هم نام فناوری بلاک چین را در مقالات مرتبط با ارز های دیجیتال مانند بیت کوین شنیده باشید. این عبارت از ترکیب دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) ایجاد شده که زنجیره‌ ای از بلوک‌ ها است. بیت کوین به عنوان یکی از اولین کاربرد های این فناوری معرفی شد.

به طور ساده می توان گفت در سیستم ارز دیجیتال بلاک چین یک سیستم عامل است بیت کوین به عنوان اپلیکیشنی است که روی آن نصب شده است.

بلاک چین روی تلگرام

بلاک چین، نوعی دیتابیس است که روی تمام کامپیوترهایی که به شبکه متصل می شوند، توزیع شده است و روی یک یا چند سرور خاص قرار ندارد. در واقع فناوری بلاک چین به تنهایی یک فناوری بنیادی نیست بلکه مجموعه ‌ای از فرایندهای هش گذاری و رمزنگاری، توزیع جمعی باعث ایجاد ایده‌ ی بلاک چین شده ‌اند.

تلگرام یکی از محبوبترین و پر طرفدارترین نرم افزار های پیام رسان در جهان است که امکانات و قابلیت های بسیاری کاملی را در اختیار کاربران قرار می دهد و امنیت بالایی را پشتیبانی می کند.

بر اساس اعلام یکی از کارکنان سابق بخش نشر تلگرام با نام تلگراف، آنتون روزنبرگ، تلگرام قرار است پلتفرمی بر اساس بلاک چین مخصوص به خود را ارائه دهد.  این پلتفرم Telegram Open Network نام دارد که به طور مخفف با نام TON شناخته می شود. این کلمه به معنی شبکه باز اطلاعات تلگرام است.

بلاک چین روی تلگرام

چندی قبل پاول دورف مدیر تلگرام در توئیتی اعلام کرده بود که به زودی تلگرام به تکنولوژی “بلاک چین” (Blockchain) مجهز می شود و فیلترینگ تلگرام عملا غیرممکن خواهد شد.

البته باید توجه داشت که استفاده از فناوری بلاک چین فقط برای جلوگیری از فیلترینگ نیست، بلکه ورود به بازار ارزهای دیجیتال مانند “بیت کوین” است. ارز دیجیتالی انحصاری تلگرام قرار است، “گرام” (Gram) نامگذاری شود و بدون سقف مشخص از سال آینده عرضه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.