ردیاب های خودرو نسل جدید دزدگیرها

ردیاب های خودرو نسل جدید دزدگیرها

جی پی اس سیستم مکان یابی جهانی ( Global Positioning System ) یک سیستم هدایت ( ناوبری ) ماهواره ای اســت شـامل شبکه ای از ۲۴ ماهواره درگردش که درفاصله ۱۱ هزارمایلی و در شش مدارمختلف قراردارند.، هر روز ۲ بار بدور زمین می گردند و اطلاعاتی را به زمین مخابره می کنند. گیرنده های جی پی اس این اطلاعات را دریافت کرده و با انجام محاسبات هندسی، محل دقیق آن گیرنده را نسبت به زمین محاسبه می کنند.

با ادامه دریافت اطلاعات از ماهواره ها، ردیاب نصب شده بر روی وسیله نقلیه اقدام به محاسبه سرعت، جهت، مسیرپیموده شده، فواصل طی شده و بسیاری اطاعات مفید دیگر، می نماید.

 

ردیاب خودرو 

 ردیاب خودرو چیست ؟

دستگاه ردیاب ، دستگاهی است که به کمک GPS مختصات جغرافایی یک مکان را بدست می آورد و به کمک یک سیستم مخابراتی دیگر آن اطلاعات را به یک مرکز ارسال می کند

پس از نصب بر روی خودرو در هر لحظه موقعیت جغرافیایی خودرو را در طول و عرض جغرافیایی از ماهواره های جی پی اس دریافت کرده و از طریق ارسال پیام به مالک خودرو ارسال میکند

همچنین قابلیت ارسال این اطلاعات  را از طریق دیتا سیمکارت بر روی یک سایت ردیابی دارد که در هر لحظه مالک خودرو می تواند در هرکجای دنیا و بدون محدودیت مسیر حرکت و یا توقف خودرو خود را به صورت آنلاین و دقیق بر روی سایت ردیابی مشاهده نماید

همچنین در هر لحظه با باز شدن درب ماشین و یا ضربه خوردن ماشین به صاحب خودرو از طریق نرم افزار مخصوص خود ویا ارسال پیام هشدار میدهد .

همچنین ردیاب خودرو می تواند کار یک دزدگیر خودرو را هم انجام دهد چون هم به آژیر متصل می شود و هم به سنسور ضربه و از طریق ریموت کنترل و ارسال اس ام اس و یا از طریق نرم افزار مربوطه می تواند دربهای ماشین را از هرنقطه ای از دنیا باز و بسته کند و در صورت به سرقت رفتن خودرو صاحب خودرو می تواند با ارسال یک  پیام ماشین خود را خاموش کرده که به هیچ وجه قابلیت روشن شدن مجدد خودرو وجود ندارد مگر اینکه صاحب خودرو اجازه روشن شدن مجدد خودرو را با ارسال یک پیام  به ردیاب داخل ماشین صادر نماید  . در حال حاضر سیستم ردیاب خودرو یا همان دزدگیر جی پی اس خودرو ایمن ترین سیستم امنیتی در جهان برای خودرو بشمار می آید .

 

از قابلیت های این سامانه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 

 • کنترل اتومبیلهای سازمان – نهاد و ارگان توسط مدیران مربوطه
 • شناسایی دزد اتومبیل و یافتن محل اختفای اتومبیل مسروقه
 • کنترل بازاریاب ها و کارمندان خود در زمان ماموریت
 • بهینه سازی مصرف سوخت با تذکر جدی به کارمندان خاطی
 • مشاهده زنده حرکت وسیله نقلیه و یا مشاهده تاریخچه حرکت آن در یک بازه زمانی خاص
 • ارسال موقعیت خودرو از طریق  smsو یا  GPRS
 • ارسال وضعیت روشن و خاموش بودن خودرو
 • ارسالsmsهنگام فعال شدن دزدگیر
 • امکان خاموش نمودن خودرو از راه دور با ارسال یکsms

از هر جای دنیا قابلیت نمایش وضعیت خودرو به روی نقشه با استفاده از اینترنت کامپیوتر و یا استفاده از موبایل و GPRS تلفن همراه خود قابلیت ارسال اطلاعات بر مبنای میزان فاصله از نقطه قبلی بر مبنای متراژ و ارسال اطلاعات بر مبنای تغییر جهت حرکت خودرو بر مبنای زاویه قابلیت تعریف دیواره جغرافیایی خاص (GeoFence) برای سیستم ارسال SMS هشدار در صورتی که خودرو وارد و یا خارج از دیواره جغرافیایی خاص می شود. قابلیت مدیریت ناوگان شما از طریق وب سایت. امکان نصب بروی اکثر خودرو ها عدم نیاز به سیستمهای دزدگیر پیشرفته و گران قیمت تصویری نصب بسیار آسان در خودرو (مانند دزدگیر) قابلیت شارژ سیم کارت اعتباری از راه دور آلارم شارژ سیم کارت اعتباری.

پیشنهاد می کنم از مطلب «اجرای طرح موقعیت یابی خودروی سرقتی» نیز بازدید نمایید.

1 نظر
 1. farzin می گوید

  ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر بزنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.