علت نوسانات دلار

دلایل افزایش قیمت دلار چیست؟

دلار تک نرخی یکای پول ۳۳کشور جهان از جمله امریکا، سنگاپور، نیوزلند، کانادا و استرالیا می باشد. واژه دلار نام منطقه ای است در بوهن که معادن نقره مرغوبی داشت، و از آن برای ضرب سکه استفاده میشد. هم اکنون این منطقه جزئی از جمهوری چک است.

افزایش و کاهش نرخ دلار و یا به طور کلی تمامی تغیرات دلار بر روی زندگی اجتماعی بسیاری از مردم و تمامی معاملات و تجارات یک کشور تاثیر دارد.برای کشور ما این تاثیر غیرقابل باور است چرا که نرخ دلار به ازای تومان خیلی بسیار بالا است.

در اینجا یک سوال پیش می اید و آن هم این است که دلایل افزایش قیمت دلار چیست؟

علت نوسانات دلار

ابوالفضل جنتی چندی پیش اظهار کرد: بخشی از نوسانات نرخ و علت بالا رفتن قیمت دلار به دلیل افزایش در تقاضای سوداگرانه ارز است که همین امر باعث میشود نرخ ارز افزایش یابد.

جنتی در ادامه گفت که نوسانات نرخ ارز تا حد زیادی بستگی به روند در پیش گرفته دولت و سیاست های آن است.

در ایران زندگی و وضع مالی مردم با تغیرات نرخ دلار تغیر میکند و بر روی خیلی از امور مردم تاثیر میگذارد.طبیعی است که هرچه نرخ دلار کاهش پیدا کند به نفع مردم خواهد بود و از مسئولین و سیاست مداران انتظار میرود که با خط مشی سیاست های جدید و عاقلانه به سمت سویی پیش رویم که بهترین تصمیم برای زندگی مردم گرفته شود.

هم اکنون نرخ روز دلار در ایران ۴۲۰۰ تومان میباشد و اخرین تغییرات قبل از این قیمت، کاهش دلار بوده است.در این میان بد نیست که راجع به قیمت ارزهای دیگر از جمله یورو، پوند انگلستان، دلار کانادا و دلار استرالیا بدانیم.

قیمت دلار ۱۳۹۷در ایران ۴۲۰۰ تومان، قیمت هر یورو ۶۱۵۰ تومان می باشد، هر پوند انگلستان ۷۷۵۰ تومان می باشد و هر دلار کانادا ۴۴۰۰ می باشد.عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تک نرخی شدن ارز بدون واقعی کردن قیمت ارز محال است. به طور کلی در انتها میتوان گفت که با تثبیت نرخ ارز از مختل شدن نظام بازار، سردرگم شدن فعالان اقتصادی جلوگیری خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.