فناوری بلاک چین چیست؟

سیستم ثبت اطلاعات بلاک چین

اگر بخواهید یک انقال ارز بدون نگرانی و با خیالی راحت را تجربه کنید از تکنولوژی بلاک چین استفاده کنید.این فناوری در حقیقت یک سیستم ثبت اطلاعات  وگزارش توزیع شده میباشد.

نسخه مدرن این پایگاه داده مشترک ، انقلابی در عرصه تکنولوژی در شکل گیری اینده است . در واقع بلاک چین به زبان ساده ، پایگاه داده نیست که در یک مکان ذخیره شده باشد و توسط عموم افراد به اشتراک گذاشته شده باشد، هزاران نسخه از این اطلاعات ثبت شده در کامپیوتر های سراسر دنیا از جمله کامپیوترهای خانگی  سرورهای تجاری ذخیره میشود، از این بابت اصطلاح “غیرمتمرکز” به ان تخصیص داده میشود.

بیت کوین اولین کاربرد از این فناوری بود و ازتکنولوژی بلاک چین  برای ذخیره اطلاعات  دارایی کاربران استفاده میشد، در واقع اگر بلاک چین یک سیستم عامل باشد بیت کوین نرم افزاری روی این سیستم عامل میباشد.

در هر بلاک هر اطلاعاتی می‌تواند ثبت شود; از جرم و جنایت‌های یک فرد تا نمایش اطلاعات حساب برای دارایی‌ها مانند بیت کوین. در بلاک چین اطلاعات در بلاک‌ها قرار می‌گیرند و با هم به صورت زنجیره‌ای مرتبط می‌شوند.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین چگونه کار میکند؟

اگر میخواهید بدانید که بلاک چین چگونه کار میکند به مثال زیر توجه فرمایید.

هنگامی‌که دو نفر بخواهند برای یکدیگر پول انتقال بدهند، یک رکورد جدید ایجاد می‌شود که جزئیات آن تراکنش را مشخص می‌کند. این رکورد به صدها نفر از رایانه‌های دیگر که دارای یک کپی از رکورد هستند، ارسال می‌شود. این کامپیوترها تأیید می‌کنند که این معامله مجاز است و درنهایت آن‌ها قبل از تأیید رکورد، موافقت (یا مخالفت) می‌کنند که همه چیز در مورد معامله، مشروع است. این کار باید با همه کپی‌های اطلاعات مطابقت داشته باشد.

.از دیگر ویژگی های این فناوری این میباشد که برای انجام این عملیات هیچ بانکی یا موسسه ای وجود ندارد ، درواقع شما نیاز به اعتماد به هیچ موسسه یا بانکی ندارید.به عبارتی این پایگاه داده  متعلق به هیچ فرد یا سازمانی نیست.این اطلاعات متعلق به تمامی افرادی هست که یک کپی از ان دارند اما نه این منظور که هرفردی کپی داشته باشد ، کنترل دارد.

در تکنولوژی بلاک چین ، نیاز به احراز هویت از طریق ابزار مالکیتی قدرتمندی که رمزنگاری کلید خصوصی شما را به وجود می‌آورد رفع می‌شود. در اختیار داشتن یک کلید خصوصی یک نوع مالکیت است. مالکیتی که شما را از به اشتراک گذاشتن اطلاعات خصوصی خود بیش از آن اندازه‌ای که باید به اشتراک گذاشته شود، بی‌نیاز می‌کند. همین ویژگی سبب می‌شود بیش از هر زمان دیگری در مقابل حملات هکرها مصون ماند.

بلاک چین چیست؟

با این حال بلاک چین با همه شایستگی هایش یک تکنولوژی جدید نیست . بلاک چین ترکیبی از چندین تکنولوژی دیگر به شکلی جدید است . این تکنولوژی از هماهنگ کردن سه تکنولوژی ( اینترنت ، کلید خصوصی رمزنگاری شده و یک پرتکل کنترل کننده )است که بیت کوین ، ساخته ساتوشی ناکاموتو را بسیار مفید می سازد.

نتیجه آن یک سیستم برای مبادلات دیجیتالی است که برای انجام به یک شخص سوم مورد اعتماد نیازی نیست . امنیت این ارتباط دیجیتالی به خودی خود تضمین شده است . ساختاری زیبا ، ساده و در عین حال پرقدرت بلاک چین ضامن این امنیت است.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.