مدارک لازم برای کارت ملی هوشمند

مدارک لازم برای کارت ملی هوشمند جدید

همانطور که می دانید فرصت تعویض کارت های ملی قدیمی تا پایان امسال است و خیلی از افراد در تکاپوی گرفتن کارت ملی هوشمند هستند. لزوم عوض کردن کارت های ملی قدیمی به این دلیل است که کارت های ملی جدید دیجیتالی هستند و می تواند جزئیاتی مانند اثر انگشت، اطلاعات فرزندان، اطلاعات ازدواج، امضای الکترونیک، کدپستی و دیگر اطلاعات را در خود ذخیره کند تا تشخیص هویت بهتر انجام شود و همچنین ارائه خدمات به مردم در سرویس های مختلف با سهولت بیشتری نسبت به قبل انجام گیرد.

برای گرفتن کارت ملی هوشمند جدید باید به آدرس سایت www.ncr.ir مراجعه کنید. وارد بخش ثبت نام جدید شده و فرم خواسته شده را با اطلاعات دقیق خود پر کنید. سپس وارد درگاه بانک برای پرداخت الکترونیکی هزینه تعرفه صدور کارت هوشمند ملی خواهید شد. پس از طی این مراحل و پرداخت موفقت آمیز به شما کد رهگیری داده خواهد شد. در قسمت پایینی صفحه می‌ توانید با توجه به اولویت مکانی، اولویت زمانی و یا انتخاب دفتر پستی، دفتر پیشخوان و دفتر ثبت احوال محل مورد نیاز برای مراجعه حضوری را مشخص کنید.

بعد از طی مراحل بالا به شما “رسید نوبت گیری تکمیل ثبت نام کارت هوشمند ملی” داده می شود که باید نسخه چاپی آن را در زمان مراجعه به دفاتر همراه خود داشته باشید.

مدارک لازم برای کارت ملی هوشمند

مدارک لازم برای کارت ملی هوشمند که باید در زمان مراجعه همراه خود داشته باشید: اصل شناسنامه عکس دار، کد پستی، آدرس محل سکونت و شماره تلفن ثابت و همراه است.

عکس کارت ملی هوشمند جدید باید به صورت زنده گرفته شود که در همه دفاتر ثبت نام ، واحد عکس برداری مستقر است و به افراد پیشنهاد می شود با آمادگی کامل به دفاتر مراجعه فرمایید.

بعد از طی مراحل بالا پیگیری های بعدی را می توانید از طریق همان سایت در قسمت “مشاهده وضعیت” انجام دهید. مدت زمان صدور کارت ملی نسبت به قبل کوتاه تر شده و این مقدار به ۱۵ تا ۳۰ روز کاهش یافته است. همچنین هموطنان باید توجه داشته باشند که هزینه نهایی دریافت کارت ملی هوشمند نباید بیشتر از ۳۱ هزار تومان باشد و در صورت مشاهده تخلف حتما مراتب تخلف را به شماره های زیر گزارش دهند:

رسیدگی به امور دفاتر پیشخوان دولت:‌ ۰۲۱۶۱۹۱۲۲۲۲

رسیدگی به امور دفاتر پستی: ۰۲۱۸۴۴۷۰۰۰۰

رسیدگی به امور ثبت احوال: ۰۲۱۶۶۷۱۰۲۷۰

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *