مشخصات عکس کارت ملی

مشخصات عکس کارت ملی هوشمند

با توجه به مهلت کوتاه باقی مانده برای تعویض کارت ملی های قدیمی که تا پایان سال است بسیاری از افراد در تکاپو برای گرفتن کارت ملی هوشمند هستند.

مدارک لازم برای کارت ملی هوشمند اسناد پیچیده ای نیست. باید ابتدا به سایت www.ncr.ir مراجعه کنید. با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و واریز از طریق درگاه بانکی به مبلغ ۲۰ هزار تومان به شما رسیدی تحویل داده می شود که محل و ساعت مراجعه شما به دفاتر پیشخوان دولت را مشخص کرده است.

در هنگام مراجعه به دفاتر باید اصل شناسنامه عکس دار، کد پستی، آدرس محل سکونت و شماره تلفن ثابت و موبایل را به همراه داشته باشید. نسخه چاپی رسیدی که از طریق سایت دریافت کردید هم باید همراهتان باشد.

مشخصات عکس کارت ملی هوشمند

به دلیل خاص بودن قالب عکس , عکس متقاضیان در اداره به صورت زنده گرفته خواهد شد و نیازی به ارائه عکس نخواهد بود. عکس برداری کارت ملی هوشمند جدید در زمان مراجعه شما گرفته خواهد شد که در همه دفاتر ثبت نام ، واحد عکس برداری مستقر است و به افراد پیشنهاد می شود با آمادگی کامل به دفاتر مراجعه فرمایید. عکس کارت ملی باید بدون روتوش، عینک و کلاه گرفته شود.

شرایط لازم برای گرفتن عکس آقایان این است که باید از پوشیدن لباس سفید, خودداری نمایند. همچنین برای خانوم ها همراه داشتن مقنعه الزامی است.

در گرفتن این عکس ها از رتوش و دستکاری عکس جلوگیری می‌شود و عکس گرفتن به صورت زنده احتمال جعل و جابجایی عکس را از بین می برد. از دیگر مزایای این کار احراز هویت متقاضی به نحو مطلوب تر است و اینکه و از تردد اضافی افراد به جهت تهیه عکس جداگانه جلوگیری می شود. هزینه تمام شده جهات عکس برداری برای متقاضی به جهت قیمت مصوب کمتر خواهد بود. همچنین انتقال ویروس و آلودگی ‌هایی از این قبیل به سامانه های کارت هوشمند ملی به حداقل می‌ رسد.

مطالب مرتبط

8 نظر

 1. علی خلیلی

  سلام. من یک معلول هستم و در تاریخ ۱۰ اسفند ماه ۹۶ به یکی از دفاتر پست مراجعه کردم برای دریافت کارت ملی هوشمند و بعد ۳ مرتبه عکس گرفتن برایم پیامکی ارسال شده که تصویر اخذ شده از من دچار مشکل شده برای رفتن به داخل کابین عکس و نشستن روی صندلی جهت اخذ عکس با مشکل مواجه هستم لطفا من را راهنمایی فرمایید.

  Reply
 2. نیما

  دیشب خواب دیدم عکس کارت ملیمو بزرگ کردن زدن روی بیلبوردهای تبلیغاتی خیابون ها مردم دورش جمع شدن دارن بهم می خندن … تروخدااا یه فکری بکنید ؛ من حاضرم ۱ میلیون بدم دوباره عکس بگیرم ، شبیه میمون باغ وحش افتادم توی عکس آبرو برام نموده روم نمیشه کارت ملیمو جایی ارائه بدم چند وقت پیش می خواستم ازدواج کنم ولی چون روم نمی شه کارت ملیمو بدم محضردار مشخصاتشو ثبت کنه منصرف شدم ، ۱ ماهه کارت بانکیمو عابربانک خورده روم نمی شه برم بانک کارت ملیمو نشون بدم کارت عابربانکمو بگیرم ، همه ی پولامو حقوق ماه پیشم توی حسابمه ، الان نمی تونم برم یه چیزی بخرم بخورم دارم از گرسنگی تلف میشم ۵ کیلو وزن کم کردم دارم روانی می شم!!!

  Reply
 3. علي حسني

  خيلي ضايع عكس ميندازن ، خدا بگم چيكارشون كنه ، اصلا يه وضعي افتادم كه نگووووو. حاضرم هر كاري كنم عكس كارت مليمو عوض كنم

  Reply

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *