نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی

همانطور که می دانید برای ثبت نام کنکور باید ابتدا کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنید . در این مطلب قصد داریم تا راهنمایی از گرفتن کد سوابق تحصیلی را در اختیار شما قرار دهیم.

دریافت کد سوابق دیپلم

برای ثبت نام کنکور سراسری در ابتدا لازم است که تمام داوطلبان اقدام به دریافت این کد از سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی نمایند. همانطور که مطلع هستید معدل کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی یا به عبارت بهتر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری تاثیر مثبت دارد.

داوطلبان کنکور سراسری ۹۷ برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور ۹۷ باید به سامانه دیپ کد یا سایت dipcode.medu.ir مراجعه کنند. با توجه به الزام تایید نمرات پیش دانشگاهی، دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نیز از طریق همین سامانه انجام می پذیرد.

آن دسته از داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را بعد از سال ۸۴ در یکی از رشته های نظری (علوم ریاضی ، علوم تجربی، علوم انسانی) گرفته اند، ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم خواهند بود.

ولی داوطلبانی که مدرک دیپلم آن ها نظام قدیم، دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش را قبل از سال ۸۴ اخذ کرده اند ، نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نخواهند داشت.

همچنین برای دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی، داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۹۱ به بعد دریافت کرده اند ملزم به گرفتن کد سوابق تحصیلی هستند.

برای دریافت کد سوابق تحصیلی دانش آموزان بعد از باز کردن سایت روی قسمت کادر کشیده شده کلیک کنید.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی

در مرحله بعدی باید کد دانش آموزی ، کد منطقه ، کد مقطع و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی

کد منطقه برای دریافت سوابق تحصیلی

برای پیدا کردن کد منطقه به سامانه:

http://92.242.195.126/searchsarasari/DepartmentEducation.aspx

مراجعه کنید. کد منطقه مشخص کننده منطقه ای است که مدرک خود را از آنجا دریافت کرده اید. پس کد منطقه دیپلم یعنی کد منطقه ای که دو سال اول دوره متوسطه دوم را در آنجا گذرانده اید و کد منطقه پیش دانشگاهی یعنی کد منطقه ای که سال پیش دانشگاهی را در آن گذرانده اید.

بعد از انتخاب گزینه ورود در مرحله بعدی اطلاعات شخصی شما به همراه نمرات امتحان نهایی تان نشان داده می شود . توجه داشته باشید اگر مقطع را دیپلم انتخاب کنید در مراحل بعدی نمرات امتحان نهایی دیپلم به شما نشان داده می شود و دیپ کد سوابق تحصیلی دیپلم به شما داده می شود. در نتیجه باید یک بار دیگر وارد همین سامانه شده و مقطع تحصیلی پیش دانشگاهی را انتخاب کنید تا نمرات امتحان نهایی پیش دانشگاهی خود را تایید کرده و کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی را دریافت کنید.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.