نکات مهم هنگام خرید اینترنتی

امنیت در خرید اینترنتی

با توجه به مشغله روزمره اکثر افراد جامعه و استفاده بیشتر مرد از فضای اینترنت، خرید اینترنتی روز به روز در حال افزایش است. حتی اگر خرید از طریق اینترنت انجام نگیرد بسیاری از افراد برای بررسی محصول مورد نظر خود در اینترنت سرچ می کنند و ویژگی ها و قیمت محصول مورد نظر خود را چک می کنند.

اما خرید اینترنتی از سایت های مجاز می تواند علاوه بر صرفه جویی در وقت، از ماندن در ترافیک و تحمل شلوغی مراکز مختلف خرید جلوگیری کند و می توان گفت یکی از راحت ترین راه ها برای خرید است.

برای خرید از سایت های اینترنتی کافی است در آن سایت عضو شوید، سبد خرید خود را انتخاب کنید، از طریق درگاه مجاز مبلغ خرید خود را پرداخت کنید و جنس مورد نظر را بعد از بازه ی زمانی خاصی درب منزل تحویل بگیرید. اما خرید اینترنتی امن به این راحتی ها هم نیست و باید بسیاری از موارد را در سایت مورد نظر خود چک کنید.

 

در درجه اول از پاک بودن سیستم خود و عدم آلودگی آن به ویروس های مختلف اطمینان پیدا کنید. با نصب آنتی ویروس های آپدیت شده می توانید از ورود ویروس ها به سیستم خود جلوگیری کنید.

نکات مهم هنگام خرید اینترنتی

 

قبل از خرید در مورد سایت مورد نظر تحقیق کنید و سعی کنید نظرات سایر خریداران و بازدید کنندگان سایت را بخوانید. سایت های مجاز فروشگاهی حتما نماد دار هستند، پس نماد را قبل از تکمیل مراحل خرید، چک کنید.

از امنیت سایت اطمینان پیدا کنید. وجود یک علامت مثل قفل و وجود https قبل از آدرس اصلی سایت می تواند امنیت آن را تایید کند. این نشانه ها به معنای آن هستند که عملیات خرید رمزگذاری شده و امن خواهد بود.

قبل از وارد کردن اطلاعات شخصی و مالی خود ، سیاست حریم خصوصی وب سایت فروشنده را مطالعه کنید. حتما شما هم با تیک موارد و شرایط را می پذیرم مواجه شده اید، هرگز بدون خواندن قوانین آن را تیک نزنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما چگونه ذخیره شده و در آینده چگونه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

کارت های اعتباری امن ترین گزینه برای پرداخت مبلغ جنس به صورت آنلاین هستند زیرا خریدار در صورت عدم دریافت محصول سفارش داده شده و یا دریافت محصولی دیگر می تواند شرایط ایجاد شده را پیگیری کند.

از رمز امن برای عضویت و کارت های اعتباری خود استفاده کنید. از انتخاب عدد های قابل حدس و سال تولد و از این قبیل اعداد برای رمز خود بپرهیزید.

و در آخر اطلاعات شخصی و مالی سرقت شده و یا جرایم سایبری دیگری که قربانی آنها شده اید را به مقامات مسئول در این حوزه گزارش کنید تا به شناسایی افراد کلاه بردار و سودجو کمک کنید.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.