کارت ملی هوشمند

کارت ملی هوشمند

با توجه به فرصت باقی مانده برای گرفتن کارت ملی هوشمند بسیاری از افراد به دنبال انجام مراحل ثبت نام کارت ملی هوشمند هستند.

با توجه به اینکه اکثر خدمات دولتی به صورت اینترنتی انجام می شود، برای ثبت نام کارت ملی و نوبت دهی نیز نیاز به ثبت نام حضوری ندارید. افراد واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند می توانند با مراجعه به پایگاه www.ncr.ir و پر کردن فرم های مورد نظر و دادن اطلاعات مربوطه می توانید مراحل ثبتنام خود را کامل کنید. پس از انجام مراحل مشخص شده در سایت به شما رسیدی تحویل داده می شود که در تاریخ و زمان معین شده در رسید باید به پایگاه مورد نظر مراجعه کرده تا سایر مراحل را به صورت حضوری طی کنید.

مدارک لازم برای کارت ملی هوشمند شامل اصل شناسنامه عکس دار، کد پستی، آدرس محل سکونت و شماره تلفن ثابت و موبایل است که در هنگام مراجعه باید این مدارک را به همراه داشته باشید.

کارت ملی هوشمند

مشخصات عکس برای کارت ملی هوشمند

در هنگام مراجعه به پایگاه نیازی نیست همراه خود عکس ۳ در ۴ به همراه داشته باشید. با توجه به خاص بودن قالب عکس, تصویر متقاضیان در اداره به صورت زنده گرفته خواهد شد.

عکس برداری کارت ملی هوشمند جدید در هنگام مراجعه گرفته خواهد شد که در همه دفاتر ثبت نام ، واحد عکس برداری مستقر است و با توجه به شرایط عکس کارت ملی به افراد توصیه می شود با آمادگی کامل به دفاتر مراجعه کنید و دقت داشته باشید که عکس کارت ملی باید بدون روتوش، عینک و کلاه گرفته شود.

شرایط عکس کارت ملی هوشمند برای بانوان

همراه داشتن مقنعه برای گرفتن عکس بانوان الزامی است.

شرایط عکس کارت ملی هوشمند برای اقایان

برای گرفتن عکس آقایان از پوشیدن لباس سفید، خودداری کنند.

بعد از طی مراحل بالا پیگیری های بعدی را می توانید از طریق همان سایت در قسمت “مشاهده وضعیت” انجام دهید.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *