کسب درآمد از بد افزار

بدافزار چیست؟

بدافزار دیگر فقط یک ابزار ساده مخرب نیست، بلکه یک وسیله برای باج گیری از افراد و سازمان های مرتبط می باشد.امروزه بسیاری از مردم از بدافزار هزینه های بالایی را بدست می اوردند، لازم به ذکر است که این گونه افراد از هوش بالایی برخوردار هستند اما این عمل یک کار غیر اخلاقی می باشد که پیگیری قانونی را دارد. راه های مقابله با بدافزار ها متعدد است و بسته به نوع بد افزار راه های مقابله بدافزار متعددی وجود دارد..

شرکت هیولیت پاکارد اعلام کرد تاریخچه بدافزار ها به خیلی وقت پیش برمیگردد اما یکی از مهمترین تهدیداتی که در طول سال گذشته موجب ازار سازمان های آی تی محور شده است ، کسب درامد از طریق بدافزار و اسیب پذیری های برنامه کاربردی بوده است.

سو برسمین ، نائب رئیس و مدیر کل بخش محصولات امنیتی شرکت هیولیت ، بیان داشت : در سال ۲۰۱۵ ، شاهد رشد نگران کننده رخنه به داده ها بودیم ؛ تاجایی که برخی از بزرگترین رخنه های صورت گرفته به داده ها را تجزیه کریم ، اما امروز زمان ان نیست که تلاش خود را کم کنیم و اجازه دهیم سازمان از حرکت باز ایستد. ما باید از این حوادث درس گیریم ، محیط خطر را درک کنیم و بر ان نظارت داشته باشیم و همچنین ، امنیت را به نحوی در سازمان نهادینه کنیم تا تهدیدات شناخته شده یا ناشناخته به بهترین  شکل ممکن کاهش یابند.در این صورت سازمان ها قادر خواهند بود که بدون نگرانی به نوآوری بپردازند و به رشد کسب و کارشان سرعت دهند.

همانگونه که متوجه شده اید بدافزار یک وسیله تولید درآمد برای مهاجمان تبدیل شده است.همانطور که تعداد گوشی و دستگاه های متصل به اینترنت جهانی گسترش پیدا میکند ، بد افزار هم راستا با این گسترش عظیم به گونه ای متنوع میشوند تا محبوب ترین پلت فرم های دستگاه های همراه را مورد هدف قرار دهند.

کسب درامد از بدافزار

سالانه تعداد برافزار ها به ۱۵۳ درصد رسیده است و بیشترین نرخ افزایش به شرکت اپل مربوط میشود. نمونه های بدافزار در این پلت فرم بیش از ۲۳ درصد افزایش داشته است.

راه های مقابله با بدافزار

حملات باجافزارهایی که سازمانها و اشخاص را هدف میگیرند، رو به افزایش هستند. برای این که بتوان مانع از دست رفتن دادههای مهم شد، باید آگاهی و آمادگی متخصصان امنیتی افزایش یابد. بهترین راه حفاظت در برابر باجافزارها، اتخاذ سیاستهایی مناسب برای تهیه نسخه پشتیبان از تمام فایلهای مهم موجود در سیستم است.

بدافزار های متنوعی وجود دارد که با راهکارهای مختلف گوشی و یا سیستم هوشمند شما را الوده میکند. یکی از راهکار های این بدافزارها برای الوده کردن گوشی شما اینگونه است که وقتی شما در حال بازدید از وب سایت هستید، گوشی شما را الوده میکند. این بدافزار ابتدا سعی میکند سیستم شما را روت کند، اگر در اینکار موفق شد به کارخود ادامه میدهد اما اگر در این کار موفق نشد با ارسال نوتیفیکیشن های جعلی برای اپدیت سیستم؛ اجازه ورود به سیستم ها را پیدا میکند.

به طور کلی افرادی هستند که با استفاده از این بدافزارها میتوانند کسب درامد بالایی را داشته باشند.

1 نظر
  1. حسن می گوید

    دقیقا. اینکه صرفا بیان و برن ارزشی نداره. باید ی چیزی ازشون یاد بگیرن بازیساز ها و از تجاربشون استفاده کنن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.