گام های اولیه لنوو و اینتل را برای حذف پسورد در رایانه ها

گام های اولیه لنوو و اینتل را برای حذف پسورد در رایانه ها

پر واضح است که ساله هاست که جهت حفظ امنیت کاربران به جهت عدم دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی آنها از پسوردهای مختلف در اشگال مختلف استفاده می شود ، به گفته متخصصان امنیتی هشدارهای بسیاری جهت انتخاب پسورد مناسب برای عدم دسترسی هکر ها به اطلاعات به کاربران داده شده است.اما به تازگی آمارها و گزارشات حاکی ازآنند که انتخاب پسور قوی در رایانه ها اقدام موثر به جهت عدم نفوذ هکر ها به اطلاعات محرمانه آنها نمی باشد.

براساس آخرین اخبار حوزه امنیت ،سرقت اطلاعات حساب های کاربری میلیون ها نفر در سایت هایی از قبیل یاهو نشان می دهد که پسورد نگهبان چندان قابل اعتمادی نیست.همچنین گفتنی است که،در سال های اخیر فناوری هایی از قبیل حسگر اثرانگشت، اسکنر عنبیه و سنسور سه بعدی تشخیص چهره در راستای حذف پسورد و افزایش امنیت توسعه پیدا کرده اند .

با کمپانی به نام  «لنوو» و «اینتل» آشنایی دارید،لنوو  که از بزرگترین شرکت‌های تولید و توزیع‌کننده لپ تاپ، رایانه شخصی،تجهیزات جانبی و دیجیتالی در دنیاست و همینطور اینتل،شرکت تجهیزات رایانه‌ای آمریکایی است، که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد، کارت شبکه، چیپست، بلوتوث و حافظه‌های فلش فعالیت می‌نماید،حال این دو کمپانی گام های جدیدی را در این عرصه برداشته اند.

 

حذف پسورد در رایانه ها

در ادامه شایان توجه است که؛این دو کمپانی اولین سیستم احراز هویت داخلی مبتنی بر استاندارهای «فیدو» را در رایانه ها توسعه داده اند که از طریق سیستم «Online Connect» اینتل پشتیبانی شده و قرار است در جدیدترین محصولات لنوو از جمله «یوگا ۹۲۰» بکار برده شود.این سیستم جدید برای احراز هویت دو روش را در اختیار کاربران قرار می دهد. در روش اول کاربر می تواند برای ورود به اکانت خود در سایت های مختلف از اسکنر اثر انگشت استفاده کند، با این حال باید سایت مورد نظر از این فناوری پشتیبانی کند.

در روش دوم کاربر نام کاربری و رمز عبور خود را وارد می کند اما سیستم جدید ابتدا هویت کاربر را تائید کرده و سپس به او اجازه ورود می دهد. این فرایند مانع سوء استفاده از نام کاربری و رمز عبور کاربر می شود.باید اذعان کرد که؛ پیمان FIDO چندین سال قبل از سوی لنوو و «PayPal» با پشتیبانی کمپانی های عظیمی همچون گوگل، بانک آمریکا و مایکروسافت پی ریزی شد و هدف آن، توسعه روش های نوین احراز هویت بود که ساده تر و ایمن تر از رمزهای عبور باشند.

 

منبع

نظرات بسته شده است.