ایجاد ماهانه ۱٫۴میلیون وب‌گاه فیشینگ

ایجاد ماهانه ۱٫۴میلیون وب‌گاه فیشینگ

بی شک تا به حال واژه “فیشینگ” را شنیده اید،واضح است که؛فیشینگ ( به تلاش برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و… از طریق جعل یک وب‌سایت، آدرس ایمیل و… گفته می‌شود.و یا به عبارت ساده تر وقتی شخصی سعی می‌کند شما را فریب دهد تا اطلاعات شخصی‌تان را در اختیارش بگذارید، یک حمله فیشینگ اتفاق می‌افتد.

شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های پرداخت آنلاین از جمله اهداف حملات فیشینگ هستند. علاوه بر آن، ایمیل‌هایی که با این هدف ارسال می‌شوند و حاوی پیوندی به یک وب‌سایت هستند در اکثر موارد حاوی بدافزار هستند.طبق گزارش‌های جدید، به‌طور متوسط ۱٫۳۸۵میلیون وب‌گاه فیشینگ منحصربه‌فرد در هر ماه ایجاد می‌شود که این مقدار در ماه می ۲۰۱۷ میلادی، به ۲٫۳ میلیون افزایش یافت. اکثر این وب‌گاه‌ها به‌طور متوسط تنها ۴ تا ۸ ساعت برخط بوده و فعال هستند.

باید به این مهم اشاره داشت که؛ترکیب حجم و اختصار، مقابله با وب‌گاه‌های فیشینگ، به‌ویژه فیشینگ‌ها و نهنگ‌های هدفمند، را با فهرست‌های مسدود شده عملا غیرممکن می‌سازد.آخرین گرایش‌های تهدیدهای سه ماهه‌ی وِب‌روت، افزایش پیچیدگی و خطرات هدف قرار گرفتن توسط فیشینگ را گزارش می‌دهد. رایانامه‌های فیشینگ نیز درحال پیچیده شدن هستند. توده‌ای از پویش‌های فیشینگ با پویش‌های هدفمند و متناسب جایگزین می‌شوند.

 

فیشینگ

«رایانامه‌های فیشینگ با استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای انطباق حملات خود به‌منظور هدف قرار دادن افراد، گاهی اوقات حتی مدیران اجرایی، با پیام‌هایی که احتمالا فرد به آن‌ها واکنش نشان خواهد داد، تاثیرات خود را افزایش می‌دهند.»پیام وِب‌روت این است که فیشینگ پیچیده‌تر از آن است که با روش‌های متداول فهرست مسدودشده شناسایی شود، اما خطرناک‌تر از آن نیز است که بتوان آن را نادیده گرفت.

همچنین شایان ذکر است که؛هال لوناس، مدیر ارشد فناوری وِب‌روت می‌گوید: «امروزه حملات فیشینگ فوق‌العاده پیچیده هستند، نفودگرها URLهای مخرب را آلوده کرده و از روانشناسی استفاده می‌کنند، و نیز اطلاعات را با کلیک کردن شما بر روی یک پیوند جمع‌آوری می‌کنند. حتی متخصصان امنیت سایبری نیز می‌تواند آسیب ببینند.

در انتها وِب‌روت می‌گوید: «باج‌افزار لاکی بیش از ۴۰۰ هزار قربانی را در سال ۲۰۱۶ میلادی آلوده کرده و حمله‌ی باج‌افزار گریه ترکیبی از فیشینگ، باج‌افزار و یک کرم با حرکت سریع را به‌منظور گسترش سریع در صدها هزار رایانه در سراسر جهان مورد استفاده قرار داده است. این قابلیت‌های پیشرفته، به‌طور فزاینده‌ای فیشینگ را به یک حامل تهدیدهای پیشرفته تبدیل کرده است: در حال حاضر، ۹۳ درصد از تمامی رایانامه‌های فیشینگ، به باج‌افزارها منجر می‌شوند.»

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.