کشف شدن ۷۱۱ میلیون آدرس ایمیل تحت اختیار هکرها جهت ارسال هرزنامه

کشف شدن ۷۱۱ میلیون آدرس ایمیل تحت اختیار هکرها جهت ارسال هرزنامه

همانطور که میدانید هکرها جهت دستیابی به اطلاعات شخصی شما یکی از راههای پیش روی آنها ،ارسال هرزنامه به ایمیل شما میباشد تا از طریق آن بتوانند به هدف خود دسترسی داشته باشند.اینبار این هکرهای ناشناخته در هلند شناسایی شدند،هکری ناشناس توانسته بیش از ۷۱۱ میلیون آدرس ایمیل را روی یک سرور باز و قابل دسترس در هلند جمع آوری کند.

طی بیانات «تروی هانت» متخصص امنیت وب که می گوید سرور حاوی آدرس های ایمیل عمداً باز گذاشته شده تا هر کسی به آن دست پیدا کند. او گفتگو با مقامات ذیربط برای حذف این لیست را آغاز کرده است.شایان ذکر است که،هانت معتقد است اگرچه ۷۱۱ میلیون آدرس ایمیل در این سرور به چشم می خورد، اما تعداد حساب های واقعی و فعال، کمتر از اینهاست. با این حال حجم داده های جمع آوری شده بسیار نگران کننده است.

 

مراحل انجام کار بسیار هوشمندانه انجام می شود که، ابتدا یک ایمیل حامل فایل GIF بسیار کوچک (۱×۱ پیکسل) فرستاده می شود. زمانی که این ایمیل را باز کنید، اطلاعاتی شامل آدرس IP و سرور ایمیل شما برای سرور میزبان ارسال می گردد تا فرد مهاجم بتواند اهداف ثانویه را برای حمله بعدی خود شناسایی نماید.هانت این ۷۱۱ میلیون آدرس ایمیل را به پایگاه داده Have I Been Pwned اضافه کرده و می توانید با جستجو در آن، از وضعیت حساب های کاربری خود مطلع شوید.

این ایمیل ها برای ارسال بدافزار Ursnif استفاده شده اند.به گفته ZDNet گروه ناشناس مورد بحث از این لیست و بات ارسال هرزنامه Onliner برای انتشار بدافزار Ursnif استفاده کرده اند، که می تواند داده های زیادی از جمله اطلاعات حساب بانکی را از مرورگرها به سرقت ببرد.

 

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.