اجازه نفوذ به حساب کاربری فیس بوک روشی جدید برای هکرها

اجازه نفوذ به حساب کاربری فیس بوک روشی جدید برای هکرها

اگر شما هم یکی از کاربران فیس بوک به شمار می آیید،به شما پیشنهاد می کنیم با جدید ترین اخبار این حوزه با ما همراهی نمایید.محققان یک کلاهبرداری جدید در فیس‌بوک را کشف کردند که می‌تواند افراد آگاه را برای دسترسی مهاجم به حساب‌های فیس‌بوک آن‌ها نیز فریب دهد.همانطور که از عنوان خبر مطلع شدید،کلاهبرداران جهت نفوذ به حساب کاربری شما از رو های خاص خود استفاده میکنند،یعنی،پیام‌هایی که به‌ظاهر از جانب دوستان فیس‌بوکی شما و با محتوای درخواست کمک فوری برای بازیابی حساب کاربری فیس‌بوک شما ارسال می‌ کنند،نمونه ای از این مورد هستند.

بی شک می توان نام این کلاهبرداری را با نام کلاهبرداری خاص فیس‌بوک شناخت،که بر عدم آگاهی قربانی درمورد ویژگی مخاطبان قابل‌اعتماد متکی می‌باشد. AccessNow می‌گوید: «این حمله‌ی جدید، افرادی را هدف قرار می‌دهد که از فیس‌بوک استفاده می‌کنند و به عدم آگاهی شما در مورد ویژگی «مخاطبان قابل اعتماد» متکی است.» این کلاهبرداری می‌تواند به‌طور بالقوه هر کاربر شبکه‌ی اجتماعی محبوب را هدف قرار دهد، اما کارشناسان اکثر گزارش‌ها را از مدافعان حقوق بشر و فعالان خاورمیانه و شمال آفریقا مشاهده کرده‌اند.

همچنین گفتنی است که؛این کلاهبرداری فیس‌بوک از «مخاطبان قابل اعتماد»، یک ویژگی بازیابی حساب کاربری فیس‌بوک که به‌منظور کمک به شما برای دسترسی به حساب کاربری فیس‌بوک خود، درصورتی که گذرواژه‌ی خود را فراموش کرده و یا دسترسی به حساب خود را از دست داده‌اید، کدهای دسترسی را به یک فهرست انتخاب شده از دوستان قابل اعتماد کاربر ارسال می‌کند، بهره‌برداری می‌نماید.

 

شایان ذکر است که؛«این حمله‌ی جدید، افرادی را هدف قرار می‌دهد که از فیس‌بوک استفاده می‌کنند و به عدم آگاهی شما در مورد ویژگی «مخاطبان قابل اعتماد» متکی است.» مخاطبان قابل اعتماد، یک سامانه‌ی ایجادشده توسط فیس‌بوک برای کمک به شما برای دسترسی به حساب کاربری فیس‌بوک خود، در صورتی که گذرواژه‌ی خود را فراموش کرده و یا حساب کاربری فیس‌بوک قفل شده است، می‌باشد. اگر مخاطبان قابل‌اعتماد را فعال کنید، فیس‌بوک شناسایی ۳ تا ۵ نفر را از شما درخواست خواهد کرد. اگر به دسترسی به حساب کاربری خود نیاز داشته باشید، فیس‌بوک بخشی از کد را که می‌توانند برای دسترسی به حساب کاربری شما باهم ترکیب شوند، برای این کاربران خواهد فرستاد.»

مهاجم برای بازیابی حساب کاربری قربانی درخواست کمک می‌کند، او به قربانی می‌گوید که یکی از مخاطبان قابل‌اعتماد وی در فیس‌بوک است و به او اطلاع می‌دهد که برای بازیابی حساب کاربری خود، یک کد از طریق رایانامه دریافت خواهد کرد. مهاجم که به لطف حساب کاربری آسیب‌دیده، به‌عنوان دوست قربانی ظاهر شده است، از قربانی می‌خواهد که کد بازیابی را به اشتراک بگذارد.

سپس مهاجم ویژگی «من گذرواژه‌ی خود را فراموش کرده‌ام» را برای حساب کاربری فیس‌بوک قربانی راه‌اندازی کرده و یک کد بازیابی درخواست می‌کند. در این مرحله، کد دریافت‌شده توسط قربانی کلیدی برای باز کردن قفل حساب کاربری دوست او نیست، بلکه این کد توسط مهاجم و از طریق روش «من گذرواژه‌ی خود را فراموش کرده‌ام» درخواست شده است. اگر قربانی کد را با مهاجم به اشتراک بگذارد، او قادر خواهد بود که حساب کاربری شما را بگیرد.

 

اجازه نفوذ به حساب کاربری فیس بوک

 

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.