کلاهبرداران روس از Airbnb برای پولشویی استفاده می‌کنند

کلاهبرداران روس از Airbnb برای پولشویی استفاده می‌کنند

پیش از آنکه به متن اصلی خبر بپردازیم؛پر واضح است که؛پول‌شویی تبدیل سود حاصل از خلافکاری و فساد به دارایی‌های به ظاهر مشروع است. در فرایند پول‌شویی، پول حاصل از اقدامات غیرقانونی تبدیل به پول یا ثروتی می‌شود که در ظاهر از راه‌های قانونی بدست آمده‌است و به این طریق «پول شسته شده» وارد اقتصاد می‌شود. در بسیاری از سیستم‌های قانونی و مشروع، قواعد پولشویی با روش‌های دیگر تبهکاری مالی و تجارتی تلفیق شده‌است.

آنچه که به نظر می آید جرایم آنلاین روبه افزایش است واین آمار وارقام انتهایی ندارد.گزارش‌های اخیر حاکی از آن دارند که؛ باندهای تبهکار با استفاده از سرویس Airbnb در حال پولشویی هستند.مدت زیادی است که مجرم‌ها از سرویس‌های آنلاین برای پول‌شویی استفاده می‌کنند و ظاهرا آخرین سرویسی که طعمه‌ی کلاهبرداران شده، Airbnb است. طبق گزارش Daily Beast، کلاهبرداران روسی از این سرویس استفاده می‌کنند تا پول‌هایی را که از کانال‌های غیر قانونی نظیر کارت‌های اعتباری دزدی به دست آورده‌اند، با کمک میزبان‌ها و صاحب املاکی که با آن‌ها همدست هستند، وارد چرخه‌ی اقتصادی کنند. این کلاهبرداران در انجمن‌های روس‌زبان به دنبال همکار یا حساب‌های هک‌شده می‌گردند.

ریک هلند، متخصص امنیت سایبری، به Daily Beast گفت:کلاهبرداران بعد از اینکه یک حساب ایر بی‌ان‌بی درست می‌کنند یا در اختیار می‌گیرند، از آن‌ استفاده می‌کنند تا به میزبانی که همدست آن‌ها است درخواست رزرو ارائه بدهند و صاحب ملک هم درحالی‌که کسی در آنجا اقامت ندارد قسمتی از سود را پس می‌فرستد.

 

Airbnb

همچنین گفتنی است که؛میزبان‌های قانونی هم به خلافکاران کمک می‌کنند تا قوانین ایر بی‌ان‌بی درمورد شماره‌ی شناسایی ملی را دور بزنند. شرکت هم به وضوح بیان می‌کند نمی‌تواند مسئولیت تأیید هویت هیچ یک از اعضا را قبول کند. بر اساس پست‌هایی که در انجمن‌ها ارسال می‌شوند، کلاهبرداران به میزبان‌ها پول می‌دهند تا به‌عنوان بخشی از عملیات چه در روسیه چه در اتحادیه‌ی اروپا، هر بار تا مبلغ ۳۰۰۰ دلار را به گردش در بیاورند.

باید به این مهم نیز اشاره کرد که؛مسئولان ایر بی‌ان‌بی در پاسخ به این مسئله اعلام کردند که برای حفاظت هر چه بیشتر به الگوریتم‌های یادگیری ماشین روی می‌آورند تا از این طریق جلوی فعالیت‌های مشکوک را بگیرند. آن‌ها افزودند:تکنولوژی‌‌هایی را به کار می‌گیریم که بتوانند تعیین کنند آیا صاحب اصلی کارت اعتباری از آن استفاده می‌کند و ریسک مربوط به آن معامله را ارزیابی کنند.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.