ارائه‌ی راه‌کار امنیتی جدید در اندروید ۷.۱ برای مسدود کردن برنامه‌های کاربردیِ آلوده

ارائه‌ی راه‌کار امنیتی جدید در اندروید ۷.۱ برای مسدود کردن برنامه‌های کاربردیِ آلوده

شرکت‌های فناوری دائماً در حال مقابله با بدافزارها و سایر تهدیدات سایبری هستند.  اندروید و گوگل هم در این راستا گام بزرگی را برداشته‌اند تا درصورت آلودگی دستگاه تلفن همراه به بدافزار ، کاربر بر روی دستگاه خود کنترل داشته باشد. بنابر اظهار توسعه‌دهندگان XDA ، در اندروید ۷.۱ ویژگی با نام حالت وحشت (Panic moe) وجود دارد. زمانی‌که کاربر برای چندبار پشت سرهم دکمه‌ی بازگشت را فشار دهد، این حالت فعال خواهد شد.با فعال شدن حالت وحشت ، دستگاه به بخش رومیزی بازگشته و تمامی برنامه‌های در حال اجرا بسته خواهد شد.

در نگاه اول باید بگوییم که ویژگی حالت وحشت خیلی حساس نیست ولی زمانی‌که لازم باشد به‌خوبی عمل می‌کند. خصوصاً امروزه شاهد هستیم که باج‌افزارها بسیار سریع رشد می‌کنند و نه تنها کاربران ویندوز بلکه در بسترهای دیگری مانند اندروید نیز پرونده‌های کاربران را رمزنگاری کرده و برای ارائه‌ی کلیدهای رمزگشایی میلغی باج درخواست می‌کنند.

ارائه‌ی راه‌کار امنیتی جدید در اندروید ۷.۱ برای مسدود کردن برنامه‌های کاربردیِ آلوده

طرز استفاده از حالت وحشت

از دیدگاه نظری این قابلیت باید قادر باشد تا درصورتی که کاربر دکمه‌ی بازگشت را ۴ بار پشت سرهم فشار دهد، به بخش رومیزی دستگاه برگشته و تمامی برنامه‌های در حال اجرا از حمله فرآیندهای متعلق به بدافزار و باج‌افزار متوقف خواهند شد. این ویژگی همچنین می‌تواند برای کمک به کاربر در برابر حملات احتمالی، نرم‌افزارهای امنیتی نیز نصب کند. البته حالت وحشت در صورت ارائه  ،  به‌طور پیش‌فرض در دستگاه ها فعال نبوده و باید کاربر آن را فعال کند. گوگل هنوز این ویژگی را به‌طور رسمی اطلاع‌رسانی نکرده است. همچنین احتمال دارد بدافزارهایی که در آینده مشاهده می‌کنیم بتوانند این سامانه‌ی تشخیص را دور بزنند.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.