تروجان اندرویدی که جیب کاربر را خالی کرده و به موبایل آسیب فیزیکی می زند

تروجان اندرویدی که جیب کاربر را خالی کرده و به موبایل آسیب فیزیکی می زند

واضح است که؛اسب تروجان یا تروجان یک برنامه نفوذی است که از نوع بدافزار است که به سیستم عامل، دسترسی سطح بالا پیدا کرده است در حالیکه به نظر می‌آید یک کار مناسب را در حال انجام است. یک داده ناخواسته روی سیستم نصب می‌کند که اغلب دارای یک در پشتی برای دسترسی غیرمجاز به کامپیوتر مقصد است. این در پشتی‌ها گرایش به دیده نشدن توسط کاربران دارند اما ممکن است باعث کند شدن کامپیوتر شوند. تروجان‌ها تلاش برای تزریق به فایلها مانند ویروسهای کامپیوتری را ندارند تروجانها ممکن است اطلاعات به سرقت ببرند یا به کامپیوتر میزبان صدمه بزنند.

تروجانها ممکن است به وسیله دانلود نا خواسته یا نصب بازیهای آنلاین یا برنامه‌های تحت شبکه یا به کامپیوتر هدف دسترسی داشته باشند. این موضوع از داستان اسب تراجان گرفته شده است و نوعی از مهندسی اجتماعی است.در این خبر قصد داریم شما را با تروجان جدید اندرویدی آشنا سازیم که جیب کاربر را خالی کرده و به موبایل آسیب فیزیکی می زند.رشد چشمگیر قیمت بیت کوین به افزایش بهای ارزهای دیجیتالی دیگر از قبیل اتریوم، دش و مونرو منجر شده است.محبوبیت روزافزون این ارزها توجه هکرها را هم به این زمینه جلب کرده و آنها سعی دارند با استفاده از اسکریپت های آلوده و ابزارهای از قبیل «Coinhive» که بر اساس کدهای جاوا اسکریت طراحی شده، از منابع سخت افزاری سیستم های کاربران سوء استفاده کنند.

 

تروجان اندرویدی

شایان ذکر است که؛از آنجاکه بسیاری از آنتی ویروس های نصب روی شده روی کامپیوتر این بد افزارها را شناسایی می کنند، حالا هکرها به استفاده از تروجان های اندروید روی آورده اند.کمپانی «کسپرسکی» اخیرا گزارش مفصلی را درباره تروجانی به نام «Loapi» را منتشر کرده که علاوه بر تحمیل بار سنگین بر سخت افزار موبایل برای استخراج ارزهای مجازی تبلیغات گسترده ای را روی موبایل نمایش داده و با ارسال پیامک کاربر را در سرویس های ارزش افزوده هزینه بر مشترک می سازد.

بر اساس این گزارش عملکرد این تروجان اندروید تاکنون مشابهی نداشته است. این بدافزار پس از نصب بر روی موبایل مدیریت آن را در اختیار می گیرد و اگر کاربر تلاش کند مدیریت را از Loapi پس بگیرد صفحه قفل می شود.بدترین قسمت ماجرا میزان باری است که این تروجان هنگام استخراج ارز مجازی به دستگاه وارد می کند. میزان پردازش در این مورد به قدری افزایش پیدا می کند که باتری به شدت داغ شده و در معرض انفجار قرار می گیرد.در آزمایشی که کسپرسکی انجام داده باتری یک موبایل آلوده به این تروجان پس از ۴۸ ساعت متورم شده و سوخته است. علاوه بر این قاب موبایل هم آسیب دیده است.از طرف دیگر Loapi از قابلیت دانلود ماژول های جدید برخوردار است و می تواند استراتژی های خود را مطابق با نظر طراحان آن تغییر دهد.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.