اپل ضعف امنیتی WPA2 را در آپدیت اخیر iOS برطرف نموده است

اپل ضعف امنیتی WPA2 را در آپدیت اخیر iOS برطرف نموده است

طبق اخبارهای اخیر درباره ضعف امنیتی پروتکل WPA2 بسیار شنیده اید،به تازگی نیز اعلام شد که نیمی از گوشی‌های اندروید در برابر ضعف امنیتی WPA2 آسیب‌پذیرند.اما اپل سعی کرده که این ضعف را برطرف سازد.آنچه که به نظر می آید،اپل توانسته است در جدیدترین به‌روزرسانی آی‌او‌اس، مک‌اواس، تی‌وی‌او‌اس و واچ‌او‌اس ضعف WPA2 را برطرف کند.

محققان در گزارشی مفصل گفته‌اند گوشی‌هایی که از اندروید ۶ به بالا استفاده می‌کنند، کاملا در مقابل این حملات  آسیب‌پذیرند.سیستم‌عامل‌های دیگر، مثل آی‌او‌اس و مک‌او‌اس، کمتر تحت تأثیر این حمله قرار گرفته‌اند. محققان گفته‌اند که این حمله از یک یا بیش از ۱۰ اکسپلویت مختلف استفاده می‌کند.

در همین راستا ،وب‌سایت اپل‌اینسایدر در گزارشی اعلام کرد که اپل ضعف امنیتی اخیر پروتکل WPA2 را که به نام حملات هکی KRACK شناخته می‌شوند، در بتاهای اخیر مک‌او‌اس، آی‌او‌اس، تی‌وی‌او‌اس و واچ‌او‌اس به‌طور کامل رفع کرده است؛ اما ظاهرا بسته‌ی به‌روزرسانی جدیدی برای روترهای سری AirPort منتشر نشده و نمی‌شود.

منابع داخلی اپل اذعان نموده اند که اپل در آپدیت قبلی سیستم‌عامل‌های یادشده، مشکل WPA2 را برطرف کرده است؛ این یعنی حل‌کننده‌ی مشکل WPA2 احتمالا قبل از آپدیت دوشنبه‌ی هفته‌ی پیش، منتشر شده است. اپل‌اینسایدر مدعی است که منبع موثقش می‌گوید سخت‌افزارهای AirPort، شامل گجت‌های Time Machine ،AirPort Extreme Base Station و AirPort Express بسته‌ی به‌روزرسانی دریافت نکرده‌اند.

آپدیت اخیر iOS

شایان ذکر است که؛آخرین بار در دسامبر سال ۲۰۱۶ سخت‌افزار‌های خانواده‌ی ایر‌پورت به‌روزرسانی شده‌اند و آسیب‌پذیری مربوط به WPA2 چند ماه پس از آن افشا شد. هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که اپل می‌خواهد بسته‌ی به‌روزرسانی جدیدی برای خانواده‌ی ایرپورت عرضه کند یا خیر.

تنها در صورتی حملات مخرب KRACK می‌توانند باعث دزدیده شدن اطلاعات شما شوند که هم روتر و هم دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید، در برابر این حمله ایمن نباشند.در اتنها باید به این مهم اشاره نمود که؛مهاجمین در این روش با بهره‌گیری از روش دست‌دهی چهارمرحله‌ای برای دزدیدن اطلاعات شما تلاش می‌کنند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.