ابزار جاسوسی جدید پلیس استرالیا به منظور مبارزه با تروریسم

ابزار جاسوسی جدید پلیس استرالیا به منظور مبارزه با تروریسم

همانطور که میدانید،تِروریسم یا تروریزم به معانی وحشت‌افکنی، دهشت‌افکنی یا هراس‌افکنی نام برده شده‌است، به استفاده از خشونت و یا تهدید به استفاده از خشونت برای دستیابی به اهداف سیاسی، مذهبی، و یا ایدئولوژیکی گفته می‌شود. در روزگار مدرن، تروریسم یکی از عوامل اصلی تهدید جامعه به شمار می‌رود و طبق قوانین ضد تروریسم در اکثر کشورهای دنیا توسط سیستم قضایی جرم به حساب می‌آید.

طیف وسیعی از سازمان‌های سیاسی برای پیشبرد اهداف خود از تروریسم استفاده نموده‌اند. از گروه‌های چپی، تا گروهای راستی، ناسیونالسیت‌ها، گروهای مذهبی، انقلابیون، و حتی دولت‌های حاکم از این حربه استفاده نموده‌اند. سمبلیزم تروریسم استفاده از عامل ترس انسانی برای کمک به رسیدن اهداف است.در همین راستا پلیس استرالیا تکنیک جدیدی جهت مبارزه با این مورد بکار برده است،

طی ۳ سال گذشته، ۵ حمله تروریستی در خاک استرالیا صورت پذیرفته و ۱۳ عملیات بزرگ ضد تروریستی برای پیشگیری از حمله انجام شده. به همین دلیل مقامات دولتی معتقدند که خطر تروریسم برای این کشور کاملا واقعی است و باید پلیس اختیارات بیشتری برای کنترل شرایط در دست داشته باشد.

با تایید پارلمان کویینزلند، پلیس استرالیا حالا به طور قانونی حق دارد تا از اطلاعات موجود روی تلفن های همراه و وسایل هوشمند دیگر به منظور مبارزه با تروریسم استفاده کند.حالا پلیس ناحیه کویینزلند می تواند در زمان بروز حملات تروریستی، وارد هر ابزار هوشمندی شده و اطلاعات را از آن خارج کند که این موضوع شامل نصب نرم افزارهای کنترل از راه دور روی دستگاه ها نیز می شود.

 

ابزار جاسوسی جدید پلیس استرالیا به منظور مبارزه با تروریسم

در ادامه شایان ذکر است که؛نمایندگانی که این طرح را ارائه داده اند می گوید دسترسی به اطلاعات مهم، زمانی که جان شخص یا اشخاصی در خطر قرار دارد می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و به نیروهای امنیتی کمک کند تا جلوی بروز حمله را بگیرد اما در عین حال قرار هم نیست که دسترسی بی حد و مرزی به همه اطلاعات روی موبایل وجود داشته باشد.

 

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.