آغاز تحقیقات مفصل روی سازمان های مرتبط با کسپرسکی توسط کنگره آمریکا

آغاز تحقیقات مفصل روی سازمان های مرتبط با کسپرسکی توسط کنگره آمریکا

امروزه در این دنیای فناوری و امنیت و از طرف دیگر انفجار اطلاعات کمتر کسی است که با کمپانی امنیتی “کسپرسکی” آشنایی نداشته باشد،همانطور که میدانید؛ کاسپرسکی ‎ با نام کامل لابراتوار کاسپرسکی شرکتی روسی که در زمینهٔ امنیت کامپیوتر فعال است و محصولاتی با نام‌های ضدویروس کاسپرسکی، آنتی‌ویروس و آنتی‌ویروس موبایل را می‌سازد.

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که،شرکت کسپرسکی مسیر دشواری را برای کسب جایگاه گذشته اش در دنیای تکنولوژی و به خصوص در آمریکا پیش رو دارد. چرا که اینروزها امنیت در کامپیوترها یکی از مهمترین اصول می باشد.کمیسیون علم، فضا و تکنولوژی مجلس نمایندگان ایالات متحده به تازگی از ۲۲ نهاد دولتی خواسته تا اسناد ارتباطی خود با کسپرسکی یا با دیگر شرکت ها در ارتباط با محصولات کمپانی روسی از تاریخ ۱ ژانویه سال ۲۰۱۳ را به آنها تحویل دهند.

این کمیسیون دقیقاً اسناد ارزیابی های ریسک درون سازمانی، فهرست تمامی سیستم هایی که محصولات کسپرسکی روی آنها نصب شده، و فهرست تمامی پیمانکاران و شرکت های تابعه آنها که از راهکارهای امنیتی کسپرسکی استفاده می کنند را از نهادهای مورد بحث درخواست کرده است.براساس آخرین اخبار وگزارشات، رئیس این کمیسیون می گوید کنگره آمریکا نسبت به دخالت و اعمال نفوذ دولت روسیه در شرکت کسپرسکی و محصولات آنها نگران است.

 

آغاز تحقیقات مفصل روی سازمان های مرتبط با کسپرسکی توسط کنگره آمریکا

همچنین شایان ذکر است که محتمل است که از این نرم افزارها برای جاسوسی یا دیگر عملیات ضد ایالات متحده استفاده شده باشد. ظاهراً تمامی آژانس های دولتی مهم از جمله ناسا، حمایت از محیط زیست (EPA) و امنیت داخلی مشمول این درخواست هستند.کسپرسکی یکی از مظنونین همیشگی در جریان رابطه پرتنش آمریکا و روسیه است.

گفتنیست در جریان رابطه پر تنش بین آمریکا و روسیه، نرم افزار آنتی ویروس شرکت کسپرسکی به عنوان قربانی همیشگی ایفای نقش می کرد، اما طی چند ماه اخیر سیل اتهامات به سوی این شرکت بسیار افزایش پیدا کرد و چندی پیش هم دولت ایالات متحده، شرکت روسی را از فهرست کمپانی های مورد تأیید خود خارج ساخت.
کمیسیون مورد بحث تا یازدهم آگوست (بیستم مرداد ماه) برای اجرای این درخواست به سازمان ها مهلت داده. برخی منابع آگاه می گویند این تازه شروع فصل جدیدی از تحقیقات درازمدت است و در صورت مشاهده موارد مشکوک، اقدامات مفصل تری به اجرا در خواهد آمد.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.