شرکت چک پوینت از بدافزار جدید کپی کت خبر داد که ۱۴میلیون گوشی اندرویدی را آلوده ساخته

شرکت چک پوینت از بدافزار جدید کپی کت خبر داد که ۱۴میلیون گوشی اندرویدی را آلوده ساخته

بدون شک شما باید تا حدی با کمپانی “چک پوینت” آشنایی داشته باشید،بطور خلاصه باید گفت،شرکت چک پوینت (Check Point) تمرکز خود را بر روی حوزه امنیت IT گذاشته است. این شرکت، فناوری‌های بسیاری را توسعه داده تا بتواند امنیت استفاده از اینترنت را بالا ببرد. محصولات این شرکت شامل دیواره آتش، برنامه‌های امنیتی VPN، حفاظت از حملات DDOS و تهدیدات پیشرفته، محصولات امنیت تلفن همراه، برنامه‌های امنیت وب، برنامه‌های امنیت داده مانند Pointsec PC، راه‌حل‌های مدیریت امنیت مانند SmartCenter است.

طی آخرین اخبار رسیده که حاکی از آنند که، شرکت چک پوینت (Checkpoint)، بدافزار کپی کت (CopyCat) موجب آلوده شدن ۱۴ میلیون گوشی هوشمند در سراسر جهان شده که حدود نیمی از این گوشی‌ها در قاره آسیا هستند. این بدافزار اندرویدی پس از نصب، گوشی‌ های هوشمند را روت کرده و کدهای سیستم عامل اندروید و برنامه‌های نصب شده بر روی آن را دست‌کاری می‌کند.همچنین باید خاطر نشان کرد که،برنامه‌های گوگل پلی استور به بدافزار کپی کت آلوده نشده‌اند.

 

شرکت چک پوینت از بدافزار جدید کپی کت خبر داد که 14میلیون گوشی اندرویدی را آلوده ساخته

 

شایان ذکر است که اذعان کنیم،این کمپانی فاش کرد که حدود ۸ میلیون گوشی اندرویدی توسط بدافزار کپی کت روت شده است. این بدافزار، مالکان گوشی‌ها را به تماشای آگهی‌های تبلیغاتی وادار می‌کند و این کار درآمد قابل توجهی را نصیب طراحان آن کرده است. کپی کت درون تعداد زیادی از برنامه‌های محبوب اندرویدی مخفی شده و به این ترتیب به طور گسترده‌ای توزیع شده است. البته گفتنیست که هیچ کدام از برنامه‌های موجود در فروشگاه رسمی گوگل یعنی پلی استور به این بدافزار آلوده نشده‌اند.

بدافزار CopyCat برای انتشار گسترده و آلوده کردن گوشی های هوشمند از پنج حفره امنیتی در سیستم عامل اندروید که پیش از این، گوگل برای رفع آن‌ها اقدام کرده بود، استفاده می‌کند؛ بنابراین باید کاربران برای در امان ماندن از این مشکل، نسخه‌های جدیدتر اندروید که از سال ۲۰۱۶ میلادی به بعد عرضه شده‌اند را نصب کنند.
طبق آخرین استاد منتشر شده، برنامه‌های مخرب متعددی که توسط این بدافزار آلوده شده‌اند بر روی چندین میلیون گوشی هوشمند نصب شده و کاربران این گوشی‌ها را به مجبور به مشاهده آگهی‌های تبلیغاتی مزاحم کرده است.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.