صندوق ورودی ۲۰ میلیون کاربر توسط موج جدید از حملات باج‌افزاری مورد هدف قرار گرفته است

صندوق ورودی ۲۰ میلیون کاربر توسط موج جدید از حملات باج‌افزاری مورد هدف قرار گرفته است

باز هم باج افزارها تیتر اول بسیاری از سایت های امینت و شبکه شده اند.همانطور که میدانید در دنیای تکنولوژی امروزی باتوجه به انفجار اطلاعات از سوی دیگر امنیت داده ها وسیستم های نیز روز به وز پررنگ تر می شود.باج‌افزارها (به انگلیسی: Ransomware) گونه‌ای از بدافزارها هستند که دسترسی به سیستم را محدود می‌کنند و ایجادکننده آن برای برداشتن محدودیت درخواست باج می‌کند.

براساس آخرین اخبار حوزه امینت حاکی از انست که،محققان این حوزه هشدار دادند که پویش باج‌افزاری جدیدی را شناسایی کرده‌اند که تاکنون توانسته است صندوق ورودی ۲۰ میلیون کاربر را آلوده کرده و هدف قرار دهد. این تهدید به تازگی شناسایی و کشف شده و مانند دیگر حملات باج‌افزاری در قالب رایانامه‌های ناخواسته توزیع می‌شود.

 

صندوق ورودی ۲۰ میلیون کاربر را آلوده کرده

شایان ذکر است که، برخی از انواع باج افزارها روی فایل‌های هارددیسک رمزگذاری انجام می‌دهند و برخی دیگر ممکن است به سادگی سیستم را قفل کنند و پیام‌هایی روی نمایشگر نشان دهند که از کاربر می‌خواهد مبالغی را واریز کنند. باج‌افزارها ابتدا در روسیه مشاهده شدند اما اخیراً تعداد حملات باج‌افزارها به کشورهای دیگر از جمله استرالیا، آلمان و ایالات متحده آمریکا افزایش یافته است.

در ادامه باید اذعان کرد که،رایانامه‌های جعلی از طرف یک منبع جعلی ارسال شده و این‌طور به نظر می‌رسد که بسیار قانونی است. نام و شماره‌ی ضمیمه نیز در عنوان و بدنه‌ی پیام ذکر شده است.

همچنین محققان وکارشناسان اذعام کرده اند ضمیمه‌ی این رایانامه‌ها یک پرونده‌ی جاوا اسکریپت در قالب آرشیو ۷zip است که یکی از راه‌حل‌های امنیتی آن را در به‌عنوان یک بدافزار و باج‌افزار شناسایی کرده است. در انتها باید اشاره کنیم که، یکی از راه‌کارهای دفاعی این است که ابزارهای امنیت رایانامه استفاده کنید تا چنین رایانامه‌هایی را پیش از دریافت و آلوده کردن سامانه، مسدود کند.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.