بالا بردن امنیت سایبری در تعطیلات تابستانی امسال

ارتقاء امنیت سایبری در تعطیلات تابستانی امسال

تابستان است و همه در تعطیلات هستند. حال پیشنهاد ما این است که امنیت سایبری خود را بازبینی کنید. گروه امنیتی می گویند: تابستان مجموعه‌ای از چالش‌های جدید را برای سازمان‌های امنیتی موجب می‌شود، از جمله کارکنانی که زمان بیشتری را اغلب با لپ‌تاپ‌های خود صرف می‌کنند. بیشتر لپ‌تاپ‌ها در مکان‌ها و توسط کارمندانی با امنیت کمتر، در معرض خطر بیشتری قرار می‌گیرند. بنابراین، در تابستان، باید در حوزه‌ی امنیت مطمئن شد که تغییر در فصل، آسیب‌پذیری‌های اضافی ایجاد نمی‌کند.

با مسافرت کارکنان، مهم است که به موقعیت امنیتی خود توجه کنید. رمزنگاری و به‌روز شدن دارایی‌ها در موقعیت جدید با آخرین ویژگی‌های حفاظتی، به‌طور خاص در سازمان های امنیتی، در‌حالی‌که کارکنان در تعطیلات هستند، برنامه رزی برای کمبود، امکان  تماس تمام اعضای حیاتی سازمان و پشتیبان‌گیری آن‌ها در صورت وجود یک حادثه‌، عوامل تهدیدکننده در محیط، در این ایام ثابت کردند که سازمان‌ها در تابستان ممکن است در مورد هشدارهای نظارتی به اندازه‌ی کافی کار نکرده و  نفوذگران از این فرصت بالقوه برای افزایش زمان اقامت استفاده خواهند کرد. اکنون زمان برنامه‌ریزی و آماده‌سازی است، شما حتی ممکن است بخواهید یک تمرین در مورد حادثه انجام دهید.

ارتقاء امنیت سایبری در تعطیلات تابستانی امسال

برخی اقدامات پیشنهادی

دسترسی افراد به فایل ، ایجاد و یا تغییر رمز عبور مطمئن برای حساب های کاربری ، بررسی کردن فایل ها با استفاده از آنتی ویروس ، تحقیق و پژوهش درباره ی امنیت و چالش ها آن، و مطاله ی پست های کمک کننده به همراه مجموعه ی اقدامات دیگر ، پیشنهاد ما برای ارتقاء امنیت ، خصوصاً در ایام تابستان است.

همان‌طور که برنامه‌ی امنیتی خود را ارزیابی می‌کنید، به تمام چیزهایی که می‌توانید برای پیشرفت اهداف سالانه‌ی خود انجام دهید، بیندیشید.. چگونه می‌توان دیدِ امنیتی را در سازمان خود گسترش داد؟ آیا به منابع داده‌ی موردنیاز برای تشخیص مطمئن و پاسخ به تهدیدات در سازمان خود دسترسی دارید؟ آیا فرآیندهایی برای رفع موثر رویدادها در اختیار دارید؟ چطور این موارد در طول سال تاکنون تغییر کرده است؟ با نیمی از سال که پشت سر گذاشته‌اید، مهم است که به عقب برگردید و وضعیت کلی امنیتی را ارزیابی کنید.

ارتقاء امنیت سایبری در تعطیلات تابستانی امسال

بسیاری از ما پایان دوره‌ی تعطیلات را به‌عنوان زمانی برای رفع خطر و همچنین زمانی برای برنامه‌ریزی برای آینده درنظر می‌گیریم. تابستان فرصتی مشابه برای ما فراهم می‌کند. از این زمان برای ارزیابی پروژه‌ها، افراد، فناوری و فرایندهایی که در حال حاضر درگیر آن هستید و برای بهبود سریع و درازمدت وضعیت امنیتی خود، استفاده کنید.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.