شرکت دِل برای سامانه‌های اِیرگپ محصول امنیتی ارائه کرده است

شرکت دِل برای سامانه‌های اِیرگپ محصول امنیتی ارائه کرده است

شرکت دِل روز پنج‌شنبه اعلام کرد که نسخه‌ی جدیدی از سوئیت امنیتی برای نقاط انتهایی را توسعه داده است. این محصول برای استفاده در سامانه‌های اِیرگپ طراحی شده است. این محصول برای محافظت از رایانه‌های ایزوله در برابر بدافزار، تهدیدات داخلی و خارجی با استفاده از روش‌های هوش مصنوعی و مدل ریاضیاتی طراحی شده است.

محققان در سال‌های اخیر نشان داده‌اند که بدافزارها می‌توانند اطلاعات حساس را از سامانه‌های اِیرگپ خارج کنند. این اطلاعات عبارتند از نویز، ال‌ای‌دی، گرما و فرکانس‌های رادیویی.

شرکت دِل برای سامانه‌های اِیرگپ محصول امنیتی ارائه کرده است

از آنجا که سامانه‌های اِیرگپ به اینترنت متصل نیستند، محصولات امنیتی که بر روی آن‌ها نصب می‌شوند نمی‌تواند با روال معمول، تعاریف و به‌روزرسانی‌های مربوط به بدافزارها را دریافت کنند.به همین منظور، با همکاریِ شرکت Cylance که مدل‌های ریاضیاتی ارائه می‌کند، لازم است تا سامانه‌ها تنها یکبار در سال به‌روزرسانی دریافت کنند. شرکت دلِ با استفاده از این راه‌حل توانسته محصولی ارائه کند که دستگاه‌های اِیرگپ بدون نیاز به اینترنت به‌روزرسانی شوند.

در محصول جدید شرکت دِل، علاوه بر حفاظت در برابر تهدیدات و بدافزارها، قابلیت رمزنگاری پرونده‌ها نیز در برابر حملات داخلی و خارجی ارائه شده است. شرکت دِل اعلام کرده گروه‌های فناوری اطلاعات می‌توانند سیاست‌های رمزنگاری را بر روی دستگاه‌ها و سامانه عامل‌ها اعمال کنند بدون اینکه به قابلیت این محصول خدشه‌ای وارد شود. این محصول دارای قابلیت مسدودسازی و حفاظت‌های وب نیز هست. هم اکنون ۳ نسخه از محصول شرکت دِل در دسترس قرار دارد. یکی از نسخه‌ها مخصوص سامانه‌هایی است که به اینترنت متصل هستند. نسخه‌ی دوم مربوط به دستگاه‌هایی است که برای دریافت به‌روزرسانی‌ها به یک کارگزار مشخص متصل می‌شوند. نسخه‌ی سوم نیز برای دستگاه‌های کاملاً ایزوله ارائه شده است.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.