توسط سیستم Seaglass هک گوشی های هوشمند خود را تشخیص دهید

توسط سیستم Seaglass هک گوشی های هوشمند خود را تشخیص دهید

با توجه به دنیای فناوری و انفجار اطلاعات و همانطور که مستحضرید اینروزها پرونده هک وامنیت بسیار داغ می باشد،یکی از حمله های هکرها میتواند به تلفن های همراه شما باشد،اگر امنیت تلفن هوشمندتان برایتان مهم است،به شما پیشنهاد میکنیم تا انتها با ما همراهی کنید.گوشی‌های تلفن همراه در برابر ارتباطات سلولی که توسط ابزارهای جاسوسی موسوم به IMSI برقرار می‌شود، آسیب‌پذیر هستند.

طبق گزارش واحد امنیت سایبربان؛ محققان برای ارزیابی عملکرد این سیستم، نمونه‌ای از آن را در یک دوره دوماهه پیاده سازی کردند و حسگرهای SeaGlass روی اتومبیل‌هایی که در سیاتل و میلواکی در حال حرکت بودند، نصب کردند. این سیستم در دوره مذکور موارد متعددی از ناهنجاری‌ها را در شبکه تلفن همراه شناسایی کرد.
همانطور که در بالا ذکر شد،ابزار جاسوسی موسوم به IMSU، قادرند محل دقیق گوشی‌های هوشمند را شناسایی کنند، مکالمات آن‌ها را شنود کنند یا پیام‌های ناخواسته‌ای را برای کاربران ارسال کنند.

تشخیص هک گوشی هوشمند خود توسط  Seaglass

تاکنون استفاده از چنین ابزارهایی به صورت یک راز باقی مانده است. اما اکنون محققان به سادگی می‌توانند استفاده از این تجهیزات را تشخیص دهند و از این پس ابزاری برای تشخیص چگونگی و میزان مسئولیت پذیری سازمان‌ها، ادارات و اشخاصی که به این تجهیزات دسترسی دارند، در اختیار خواهند داشت.ابزارهای IMSI خود را به عنوان یک برج سلولی مجاز معرفی می‌کنند که امکان ارتباط عادی تلفن همراه را با شبکه برقرار می‌کنند. بدین ترتیب تلفن را ردگیری کرده و اطلاعات شناسایی آن را جمع‌آوری می‌کند.

شایان ذکر است که،تجهیزات شنود موجود در بازار حداکثر به اندازه یک کیف کوچک هستند و قیمت آن‌ها از چند هزار تا چندصد هزار دلار است.سیستم SeaGlass برای شناسایی این تجهیزات از حسگرهایی استفاده می‌کند که درون وسایل نقلیه نصب می‌شوند تا تمام خیابان‌ها و بخش‌های مختلف شهر را تحت نظارت بررسی دهند.باید به این مهم اشاره کرد که، این سیستم اطلاعات دریافتی از برج‌های سلولی مجاز شهر را گردآوری کرده و شبکه ای از رفتار متعارف این برج ها به دست می‌دهد. سپس با استفاده از الگوریتم‌ها و ابزارهای خاصی رفتارهای نامتعارف و ناهنجار را که معمولا حاصل به‌کارگیری تجهیزات شنود در شبکه است، شناسایی می‌کند.

 

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.