افزایش بهره مندی تشکیلات اقتصادی از هوش مصنوعی

افزایش بهره مندی تشکیلات اقتصادی از هوش مصنوعی

اینروزها از هوش مصنوعی مطالب بسیار زیاد و جالبی خوانده اید،هوش مصنوعی یا هوش ماشینی ( Artificial Intelligence) به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود. به عبارت دیگر هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

بی شک میدانید که در آینده ای نه چندان دور،هوش مصنوعی تمام گستره زندگی افراد،کسب وکار و مشاغل را تحت تاثیر قرار می دهد.در این میان این سوال مطرح است که هوش مصنوعی تا چه در حد در حوزه امنیت نقش دارد؟همچنین باید اشاره کنیم که،در حال حاضر هوش مصنوعی (AI) در امنیت سایبری تشکیلات اقتصادی، تاثیرات مثبت قابل‌توجهی دارد. ۶۴ درصد از تصمیم‌گیرندگان فناوری اطلاعات انتظار دارند در کمتر از دو سال، بازده سرمایه‌گذاری‌های خود را در هوش مصنوعی مشاهده کنند.

جالب است بدانید که؛در گزارش کیلانس با موضوع هوش مصنوعی در تشکیلات اقتصادی آمده است: مسابقه‌ی هوش مصنوعی آغاز شده و ۶۵۲ نفر از تصمیم‌گیرندگان فناوری اطلاعات در آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه آن را مورد بررسی قرار داده‌اند. آن‌ها دریافتند که خوش‌بینی در مورد ارزش راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در تشکیلات اقتصادی بالا بوده و برنامه‌های گسترده‌ای برای ادامه دادن سرمایه‌گذاری در این فناوری وجود دارد.

 

افزایش بهره مندی تشکیلات اقتصادی از هوش مصنوعی

از سوی دیگر ،براساس نتایج این نظرسنجی، هوش مصنوعی یک حرکت رو به جلو برای گروه‌های امنیتی نیز هست. حدود سه چهارم (۷۷ درصد) پس از استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، از نقض بیشتر جلوگیری کردند و ۸۱ درصد گفتند که هوش مصنوعی قبل از گروه‌های امنیتی آن‌ها، تهدیدها را شناسایی کرده است. علاوه بر این، سه چهارم (۷۴ درصد) دیگر گفتند که اگر هوش مصنوعی را قبول نکنند، نمی‌توانند با شکاف مهارت‌های امنیت سایبری مقابله کنند.

باید به این مهم اشاره داشت که؛هوش مصنوعی به‌عنوان یک مزیت رقابتی نیز دیده می‌شود. حدود ۸۷ درصد از تصمیم‌گیرندگان فناوری اطلاعات، فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی را به‎عنوان یک مزیت رقابتی برای بخش‌های فناوری اطلاعات خود مشاهده می‌کنند و ۸۳ درصد برای مبارزه با رقیب‌های خود، به‌طور ویژه بر روی هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کنند. همچنین، ۸۶ درصد گفتند که تاکنون از هوش مصنوعی به‌طور کامل استفاده کرده و به وعده‌های خود رسیده‌اند.

فرصت‌های بیشتر ناشی از سرمایه‌گذاری بر روی هوش مصنوعی، بر روی صفحه‌ی رادار نیز آمده است . اگر به دنیال پاسخی برای سوال خود هستید باید اذعان کنیم که؛دنیِل دویمو، رئیس و مدیر عملیات کیلانس گفت: «مدیرانی که برای اولین بار هوش مصنوعی را باور کردند، اولین کسانی هستند که پاداش‌های آن را، به‌ویژه در پیشگیری از حملات سایبری، تجربه خواهند کرد. انتظار دارم این روند در سال آینده تسریع پیدا کند.»

 منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.