براساس گزارش امنیتی جدید مایکروسافت از افزایش حملات سایبری خبر می دهد

افزایش حملات سایبری

براساس گزارش امنیتی جدید مایکروسافت از افزایش حملات سایبری خبر می دهد

همانطور که میدانید،شرکت کامپیوتری آمریکایی و چندملیتی است. این شرکت، بزرگترین شرکت ارائه نرم‌افزار رایانه در دنیاست، که به انتشار کتاب و تولید محصولات چندرسانه‌ای و ارائه خدمات پست الکترونیکی نیز می‌پردازد. فعالیت اصلی آن در زمینهٔ طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائهٔ خدمات نرم‌افزاریبرای ابزارهای رایانه‌ای می‌باشد.

شایان ذکر است که کمپانی مایکروسافت گزارش های امنیتی به صورت دوره ای منتشر میکند،درهمین راستا،مایکروسافت بیست و دومین گزارش امنیتی دو سالانه خود را، که با کسب داده از پلتفرم های مختلف کمپانی و برای توصیف شرایط ایمنی آنلاین و آفلاین طراحی شده، منتشر کرد.بر اساس اطلاعات موجود در این گزارش، حملات سایبری علیه حساب های کاربری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰۰ درصد افزایش داشته که مهم ترین عامل آن، استفاده از کلمات عبور ضعیف و مدیریت پسورد ناکارآمد عنوان شده است.

کشورهای بنگلادش، پاکستان، اندونزی و مصر بالاترین آمار حملات بدافزاری را دارند.همچنین در زمینه کامپیوترها و ابزارهای مبتنی بر سیستم عامل های مایکروسافت نیز کشورهای بنگلادش، پاکستان، اندونزی و مصر با نرخ ۲۴ درصد، بالاترین آمار حملات بدافزاری را به خود اختصاص داده اند که در مقایسه با کشورهای آمریکای شمالی با ۰ تا ۵ درصد، رقم قابل توجهی به نظر می رسد.

 

براساس تصویر بالا رنگ سفید داده های ناکافی را نشان می دهد.در ادامه شایان ذکر است که،گزارش مورد بحث در ادامه به حملات باج افزاری اخیر مانند پتیا و واناکرای، و همچنین خسارات آنها نیز اشاره کرده که البته مایکروسافت در این زمینه، به روز نبودن سیستم ها و استفاده از نسخه های غیرقانونی ویندوز را مقصر دانسته است.

باید به این مهم نیز اشاره کرد که،در نهایت کمپانی ساکن ردموند نگاهی هم به بدافزارهای آنلاین انداخته و اعلام کرده کشور چین، کمترین حملات فیشینگ و بیشترین وبسایت های آلوده به بدافزار را داشته و در مقابل، کشورهای ژاپن، کره جنوبی و آمریکا به طرز غیر معمولی از نرخ پایین سایت های آلوده به بدافزار برخوردار هستند.

 

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *