کاربران فیسبوک تمایلی به حضور دستگاه گفتگوی تصویری آن ندارند

کاربران فیسبوک تمایلی به حضور دستگاه گفتگوی تصویری آن ندارند

اگر شما یکی از کاربران فیسبوک بوده باشدی در جریان هستید که،فیسبوک چند وقیست که توسعه دستگاهی خانگی برای تماس تصویری را در دستور کار دارد، اما گویا آنچنان که به نظر می رسد مود اسقبال قرار نگرفته و نگرانی های مربوط به حریم شخصی کاربران نیز بیشتر می شوند.بد نیست که اشاره کوچکی داشته باشیم که فیس‌بوک (به انگلیسی: Facebook) یک سرویس شبکه اجتماعی برخط است که در ۴ فوریه سال ۲۰۰۴ میلادی توسط مارک زاکربرگ و دوستانش ادواردو سورین، اندرو مک‌کالم، داستین موسکوویتز و کریس هیوز در دانشگاه هاروارد به وجود آمد.

این کمپانی به تازگی رقیبی را برای «آمازون اکو» تدارک دیده که به آن «الوها» (Aloha) می گویند. ظاهراً عرضه عمومی این دستگاه برای حدود ۸ ماه دیگر یعنی ماه مه ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است.شایان ذکر است که،توانایی الوها برای شناسایی افراد از طریق دوربین هم نگرانی های زیادی را در پی داشته است. فیسبوک خانه ای را اجاره کرد تا دستگاه را در اتاق های مختلف تست کند، اما افراد از حضور این دستگاه هوشمند در بخش های خصوصی مانند اتاق خواب احساس ناراحتی کردند و تمایل مثبتی به آن ندارند.

 

کاربران فیسبوک تمایلی به حضور دستگاه گفتگوی تصویری آن ندارند

بد نیست اشاره کنیم که، نگرانی های امنیتی درباره فیسبوک تازگی ندارد. این شرکت در سال ۲۰۱۳ یک دستگاه موبایل اندرویدی مخصوص به نام «فیسبوک هوم» را معرفی کرد، اما هیچگونه موفقیتی را به دست نیاورد.حال کمپانی فیسبوک در صدد برطرف کردن این مورد، روش متفاوتی را برای بازاریابی الوها در نظر گرفته ،به عنوان نمونه آن را ابزاری برای ایجاد ارتباط بین سالمندان و اعضای خانواده معرفی می کند، ضمن اینکه احتمالاً خبری از لوگوی فیسبوک روی این دستگاه نخواهد بود.

با این حال راه اندازی الوها به حساب کاربری فیسبوک نیاز دارد و بنابراین غول شبکه های اجتماعی، به تعاملات کامل کاربر و دستگاه هوشمندش دسترسی خواهد داشت. فیسبوک، فروش سخت افزار را روشی برای نفوذ بیشتر در زندگی بیش از ۲ میلیارد کاربرش و البته کسب سود سرشار از تبلیغات می داند.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.