فیس‌بوک از طریق وب‌کم کاربران خود را جاسوسی خواهد کرد

فیس‌بوک از طریق وب‌کم کاربران خود را جاسوسی خواهد کرد

شاید شما نیز یکی از کاربران فیسبوک باشید و روزانه اقدام به چک کردن پیج خود در آن باشید،اما بد نیست که از آخرین مرتبط با “فیسبوک” با خبر شوید که،فیسبوک در پروژه ای جدید، به طور مخفیانه کاربران را از طریق دوربین‌های وب و دوربین های گوشی هوشمند آن‌ها رصد،‌ثبت و ضبط می کند.این پروژه چگونگی استفاده‌ی شرکت از تکنولوژی موجود را در مورد تغییرات چهره‌ی کاربر حین روبرویی با محتوای گوناگون سایت بیان می‌‌کند.این فناوری برای فهم احساسات شما تصاویر را تحلیل می کند و از اطلاعات در جهت استفاده‌ی طولانی‌مدت شما از سایت استفاده میکند.

اگر بخواهیم به عنوان نمونه برای شما ذکر کنیم، اگر هنگام نگاه‌کردن به عکس دوستتان لبخند بزنید، الگوریتم فیس بوک آن را یادآوری می کند و عکس های بیشتری از آن فرد را در News Feed خود به نمایش می‌گذارد.مثال دیگر در مورد این نواوری این است که اگر هنگام نمایش ویدئو از صفحه‌ی اسکرین خود دور شوید، فیسبوک می‌تواند نمایش مشابه این فیلم‌ها را در Feed شما متوقف کند.در مثال دیگری،عنوان شده که اگر شما در حال مشاهده‌ی یک اگهی برای چسب نواری باشید، فیسبوک می‌تواند شما را به تبلیغات بیشتری در این موضوع سوق دهد.

فیسبوک در پروژه ای جدید، به طور مخفیانه کاربران را از طریق دوربین‌های وب و دوربین های گوشی هوشمند آن‌ها رصد،‌ثبت و ضبط می کند.

 

شایان ذکر است که،این اولین بار نیست که فیس‌بوک راه‌های مختلفی را برای جاسوسی از افرادی که به خدمات آن متکی هستند، بررسی می‌کند. در سال ۲۰۱۴ میلادی، این شرکت عمداً احساسات ۷۰۰،۰۰۰ کاربر را به‌منظور تعیین اینکه بستر آن، چه نوع تاثیری بر روی آن‌ها می‌تواند داشته باشد، مورد استفاده قرار داد. شبکه‌ی اجتماعی، الگوریتم‌های خود را تغییر داد تا برخی از کاربران محتوای مثبت ببینند، درحالی‌که دیگران تنها پست‌های منفی می‌دیدند. فیس‌بوک کشف کرده است که بستر آن می‌تواند تاثیر زیادی بر رفاه مردم داشته باشد.

همچنین باید اذعان کرد که،یک سخنگوی فیس بوک گفته‌است: “ما اغلب به دنبال اختراع فناوری‌هایی هستیم که هرگز پیاده سازی نمی کنیم، و اختراعات نباید به عنوان نشانه‌ای از برنامه‌های آینده مورد استفاده قرار گیرد.”سال گذشته، یک عکس ارسال شده توسط مارک زوکربرگ نشان داد که او وبکم و میکروفون خود را با نوار پوشانده است. اما پیش‌بینی عموم مردم نسبت به این موضوع این بود که معامله‌ی بزرگی صورت گرفته‌است و کشف حق ثبت اختراع فیسبوک تنها فقط حدس و گمان خواهدبود.باور بر این است که این سایت برنامه‌های خود را اجرایی نکرده و هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد.حق ثبت اختراع این نواوری برای فهم سختی تایپ و استفاده از اطلاعات برای فهم احساساتتان یک پلت‌فرم جدید پیام متنی را نشان‌ می‌دهد.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.