شناسایی اپلیکشن هایی که به دنبال دسترسی به اطلاعات اضافه هستند توسط گوگل

شناسایی اپلیکشن هایی که به دنبال دسترسی به اطلاعات اضافه هستند توسط گوگل

پرواضح است که به این مسئله اشاره کنیم، گوگل قصد دارد تا سرویس‌ها، اهداف و اطلاع‌رسانی و اطلاعات خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد.هدف گوگل از آغاز «سازماندهی کردن اطلاعات دنیا و دسترس‌پذیر کردن آن‌ها برای عموم» بود، و شعار غیررسمی شرکت (که توسط مهندس گوگل امیت پاتل ابداع شدو توسط پل بوچهیت از آن حمایت شد) «شرور نباشید» . گوگل الگوریتم های فراوانی دارد،شایان ذکر است که، به تازگی الگوریتم تازه ای به آن اضافه شده است که در ادامه به آن میپردازیم.

الگوریتم یادگیری ماشینی جدید گوگل، قادر به شناسایی اپلیکیشن هایی است که به دنبال دسترسی یافتن به اطلاعاتی هستند که حتی نیازی به آنها ندارند. گوگل اخیراً در بلاگ پستی نوشته که اکثر اپلیکیشن های اندرویدی، صرفاً برای سرگرم کردن و یاری رساندن به ما طراحی شده اند و ما اطلاعاتی را دسترس شان قرار می دهیم که به آن نیاز دارند؛ به عنوان مثال، یک اپ دوربین، نیازمند دسترسی به سنسور دوربین و یک اپ جهت یابی، نیازمند دسترسی به سنسور GPS است.

 

شناسایی اپلیکشن هایی که به دنبال دسترسی به اطلاعات اضافه هستند توسط گوگل


اما اگر یک اپلیکیشن رنگ آمیزی، از شما بخواهد که به لوکیشن، کانکت ها، و میکروفون دسترسی داشته باشد، آن موقع تکلیف چیست؟ قطعاً این اپلیکیشن ها خطرناک هستند و نباید دانلود و نصبشان کرد؛ هرچند که شناسایی آن ها در میان خیل عظیم اپلیکیشن های پلی استور می تواند دشوار باشد.برای یافتن این اپلیکیشن ها، گوگل قصد دارد نرم افزارهای مشابه را گروه هایی دسته بندی کند و سپس به مقایسه تمام اپلیکیشن های آن دسته از منظر ویژگی هایی که می خواهند به آنها دسترسی یابند می پردازد.

به عنوان وقتی چند اپلیکیشن پیام رسان به دنبال دسترسی به ۸ جواز مختلف هستند و چند اپلیکیشن دیگر، تنها سه یا چهار جواز را طلب می کنند، گوگل متوجه می شود یک مشکلی وجود دارد.به همین دلیل گوگل الگوریتمی مبتنی بر یادگیری ماشینی توسعه داده که می تواند این دسته بندی را به وجود آورده و نه تنها با شباهت کارکرد اپ های مختلف، بلکه از طریق متادیتا هایی نظیر توضیحات و نمرات کاربران، دقت دسته بندی ها را افزایش دهد. در نهایت اپلیکیشن هایی که خطر کمتری برای کاربران دارند، بالاتر از سایرین به نمایش در می آیند.

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.