حفاظت امنیتی گوگل از کاربران در برابر خطر هک شدن

حفاظت امنیتی گوگل از کاربران در برابر خطر هک شدن

باید به این مهم کرد که این روز ها در جهت پیشرفت فناوری رایانه ،هکر ها فرصت های بسیار مناسبی جهت انجام اقدامات و حملات خود پیدا نموده اند. اگر شغل و حرفه شما مرتبط با نگهداری اطلاعات کاربردی و امنیتی هست که حفاظت از آنها بسیار برای شما اهمیت دارد یا به عبارتی دیگر می توان عنوان کرد که شغل شما جزء حرفه های پر خظر می باشد که در معرض هک شدن قرار دارد،بهتر است که تا انتها با ما همراه باشید .شایان ذکر است که گوگل در جدید‌ترین برنامه‌ی خود برای امن‌تر ساختن وب، قابلیت جدیدی معرفی کرده است؛ محافظت ویژه از افرادی که در خطر هک شدن هستند.

این شرکت برای این دسته از کاربران خود تدابیر امنیت اطلاعات ویژه‌ای در نظر گرفته است تا احتمال به سرقت رفتن اطلاعاتشان را به حداقل برساند.این برنامه از کلید‌های امنیتی ویژه‌ای مانند دستگاه‌های یو‌اس‌بی یا وایرلس برای وارد شدن به اکانت‌ها استفاده خواهد کرد. گوگل ادعا می‌کند که کلید‌های امنیتی امن‌ترین و بهترین روش برای احراز هویت دومرحله‌ای هستند؛ زیرا هم از رمز‌گذاری عمومی و هم از امضای دیجیتال استفاده می‌کنند تا هویت کاربر را شناسایی کنند.

 

حفاظت امنیتی گوگل

همچنین گفتنی است که؛شاید برای برخی افراد حمل دائمی یک دستگاه کوچک سخت باشد، به همین دلیل گوگل می‌گوید اگر توان انجام این کار را دارید، از سرویس مورد نظر استفاده کنید. همچنین باید از اپلیکیشن‌های گوگل استفاده کنید تا از این امکان بهره‌مند شوید. پس اگر اپلیکیشن‌های اپل یا شرکت‌های دیگر را به کار می‌برید، به درد‌تان نخواهد خورد.

کاربرانی که از این خدمات ویژه گوگل استفاده کنند، هنگام بازیابی کلمه‌‌ی عبور، مورد سؤال و جواب امنیتی بیشتری قرار خواهند‌ گرفت. این قابلیت هم‌چنین دسترسی برخی اپلیکیشن‌های دیگر به گوگل درایو و جی‌میل را محدود خواهد کرد.گوگل سال گذشته و پس از یک سری هک اکانت افراد شناخته‌شده مانند رئیس کمپین تبلیغاتی کلینتون، تصمیم گرفت سیستم احراز هویت دومرحله‌ای خود را به‌روزرسانی کند.

 

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.