انتشار آمارهای جدید گوگل مرتبط با چگونگی هک‌ شدن اکانت‌های جیمیل

انتشار آمارهای جدید گوگل مرتبط با چگونگی هک‌ شدن اکانت‌های جیمیل

شاید بارها و بارها شنیده باشید،که یکی از اطرافیانتان می گوید که حساب کاربری ایمیل من هک شده و اطلاعات بسیار مهمی در آن وجود داشته است.کمتر کسی است که در عصر اینترنت به ایمیل یا جیمیل دسترسی نداشته باشد یا از آن بهره مند نشود،چرا که امروزه بسیاری از کارها توسط یک راه ارتباطی خوب یعنی حساب کاربری ایمیل یا جیمیل انجام میگیرد و واضح است که کاربران باید درباره نکات امنیتی حساب کاربری خود نگران باشند،از آنجا که هکرها در حوزه های مختلف اقدامات پلید خود را انجام می دهند.امنیت در فضای مجازی یکی از اصول حیاتی به شمار می رود.

براساس آخرین اخبار و اطلاعات مطلع شدیم که؛گوگل آمار و ارقامی در ارتباط با چگونگی به‌ خطر افتادن حساب‌های کاربری جیمیل منتشر کرده است. داده‌های آنلاین می‌توانند به‌راحتی در دسترس قرار گیرند. امروزه ایجاد رمز عبور ایمن به هیچ‌وجه کار ساده‌ای نیست؛ زیرا پیش‌نیاز‌هایی که اکنون باید برای ایجاد رمز‌های عبور پیچیده رعایت شوند، تا حدودی یکنواخت شده‌اند؛ به‌طوری که حتی بیل بور به‌عنوان شخصی که معیارهای مورد نیاز برای ساخت رمز عبور را وضع کرده است، به‌ نادرست‌ بودن آن‌ها اذعان دارد.

برهمین اساس، گوگل در جهت آگاه‌سازی کاربران از وضعیت به‌وجود‌آمده،پر واضح است که در قالب گزارشی منتشر شده، روش‌هایی که هکرها برای دسترسی به حساب‌های کاربری جیمیل به‌ کار می‌گیرند، اعلام کرده است. آمار و ارقام گوگل طی بازه‌ای ۱۲ ماهه گردآوری شده است و راهکارهایی را آشکار می‌کند که براساس آن‌ها، امنیت جیمیل به خطر می‌افتد:

• ۷۸۸ هزار داده‌ی مربوط به لاگین با استفاده از کی‌لاگرها (جاسوس‌افزاری که تمامی ورودی‌های کیبورد شما را به یک شخص ثالث گزارش می‌کند)

•۱۲ میلیون داده‌ی مربوط به لاگین با استفاده از ترفندهای فیشینگ (روشی که براساس آن، کاربر توسط ایمیل‌ها یا وب‌سایت‌های غیر حقیقی، نسبت به آشکار کردن هویت و اطلاعات خود فریب می‌خورد) به سرقت رفته است

•۳ میلیارد و سیصد میلیون داده‌‌ی شخصی مربوط به حساب‌های کاربری جیمیل از طریق نفوذ اطلاعاتی یک شخص ثالث به سرقت رفته است (این مورد ممکن است از طریق هک‌ شدن یک فروشگاه اینترنتی محقق شده باشد که در آن آدرس ایمیل شما به‌عنوان یک خریدار لو می‌رود)

 

هک‌ شدن اکانت‌های جیمیل

گفتنی است که گوگل در ادامه اعلام نموده است که، بالغ بر ۲۵ درصد از حملات موفق در نهایت به از دست رفتن کامل حساب کاربری منجر شده است. این شرکت همچنین خاطرنشان کرده است که هکرها احتمالا علاوه‌ بر آدرس ایمیل شما، به‌دنبال تلفن تماس و آدرس منزلتان نیز هستند.

درحالی‌که برخی از هکرها بهتر از بقیه هستند؛ اما اطلاعیه‌ی گوگل به‌وضوح لزوم هوشیار بودن به‌ویژه در مورد امنیت در فضای آنلاین را نشان می‌دهد. یکی از ابتدایی‌ترین گام‌ها تغییر مرتب رمز عبور است. معمولا انتخاب یک رمز عبور پیچیده توصیه می‌شود؛ چرا که دوران رمزهای عبور ساده پایان یافته است.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.