هک شدن تمام سه میلیارد حساب کاربری یاهو طی حمله سال ۲۰۱۳

هک شدن تمام سه میلیارد حساب کاربری یاهو طی حمله سال ۲۰۱۳

اگربه‌خاطر داشته باشید در خبرهای اخیر اعلام شد که بزرگ‌ترین نقض داده‌ی تاریخ مربوط به شرکت یاهو با ۱ میلیارد حساب کاربری است که تحت تاثیر قرار گرفته بودند. اینک باید بگوییم که این تعداد ۳ برابر شده است. یاهو که در سال جاری به شرکت دیگری با نام وریزون واگذار شد، اعلام کرده تعداد کاربرانی که تحت تاثیر نقض داده در سال ۲۰۱۳ میلادی قرار گرفته‌اند ۱ میلیارد نبوده و ۳ میلیارد است.

اما شایان توجه است که؛به تازگی یاهو تأیید کرد که تمام سه میلیارد حساب کاربری این کمپانی در حمله‌ی هکری که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، مورد تعرض واقع شده است. پر واضح است که؛به‌طور حتم با انتشار خبر جدید باید شاهد افزایش شکایت‌هایی باشیم که از سوی کاربران و همچنین سهامداران علیه یاهو در دادگاه‌ها مطرح خواهند شد. در حال حاضر ۴۱ پرونده دعاوی علیه یاهو در دادگاه‌های فدرال آمریکا در جریان است.همان‌طور که اشاره کردیم، یاهو دسامبر سال گذشته‌ اعلام کرد تعداد کاربرانی که اطلاعات آن‌ها به سرقت رفته، نزدیک به یک میلیارد اکانت است؛ حال آنکه جدیدترین اطلاعات نشان از سه برابر شدن قربانیان حمله به یاهو دارد.

همچنین یاهو اعلام کرده است که اطلاعات به سرقت رفته از این کمپانی شامل اطلاعات حساسی نظیر رمزهای عبور، حساب‌های بانکی یا اطلاعات کارت‌های بانکی نیست؛ ولی اطلاعاتی نظیر سؤالات امنیتی و ایمیل‌های پشتیبان در اختیار هکرها قرار دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان به سایر اطلاعات دست یافت.مطلوب است عنوان کنیم که؛در حال حاضر حذف کردن حساب کاربری در یاهو راه‌حل خوبی نیست چرا که یاهو پس از گذشت ۳۰ روز این حساب را حذف خواهد کرد و در این مدت یک نفر می‌تواند حساب شما را به سرقت ببرد. بهترین راه‌کار این است که حتی اگر نمی‌خواهید از این حساب استفاده کنید، احراز هویت دو-عاملی را در آن فعال کرده و حساب را به حال خود رها کنید.

 

حساب کاربری یاهو

شرکت یاهو اطلاع‌رسانی به کاربرانی که تحت تاثیر قرار گرفته‌اند را آغاز کرده و به آن‌ها اطمینان می‌دهد که گذرواژه‌ها و اطلاعات کارت‌ها و حساب بانکی آن‌ها به سرقت نرفته است. لازم به ذکر است یادآوری کنیم که این نقض داده متفاوت از نقض داده‌ای است که در سال ۲۰۱۴ میلادی رخ داد و ۵۰۰ میلیون حساب کاربری را تحت تاثیر قرار داد. یاهو نقض داده‌ی سال ۲۰۱۴ را به نفوذگران دولتی نسبت داد و دادگستری آمریکا نیز در سال ۲۰۱۶ میلادی دو نفوذگر روسی را به همراه دو فرد دیگر به اتهام این نفوذ دستگیر کرد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.