امنیت در اینترنت اشیاء تا چه حد ضروری محسوب می شود؟

امنیت در اینترنت اشیاء تا چه حد ضروری محسوب می شود؟

اگر بخاطر داشته باشید در اخبارهای مرتبط با شبکه به مبحث جدید و نو ظهور “اینترنت اشیاء” اشاره کردیم.به طور کلی اشاره دارد به بسیاری از چیزها شامل اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان که به شبکه اینترنت متصل شده و بتوان توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت شوند. اینترنت چیزها به زبان ساده، ارتباط سنسورها و دستگاه‌ها با شبکه‌ای است که از طریق آن می‌توانند با یکدیگر و با کاربرانشان تعامل کنند.

این مفهوم می‌تواند به‌سادگی ارتباط یک گوشی هوشمند با تلویزیون باشد و یا به پیچیدگی نظارت بر زیرساخت‌های شهری و ترافیک این شبکه بسیاری از دستگاه‌های اطراف ما را در برمی‌گیرد؛کارشناسان تخمین می‌زنند که اینترنت اشیا در حدود سی میلیارد اشیا تا سال ۲۰۲۰ تشکیل خواهد شد.از طرف دیگر باید به این مهم اشاره داشت که، اکثر دستگاه‌های اینترنت اشیاء کم‌توان و کم‌هزینه هستند که توانایی پردازش و قابلیت‌های محدودی دارند و این موارد پیاده‌سازی قابلیت‌های امنیتی روی دستگاه‌ها را غیرممکن می‌کنند.پس فاکتور امنیت نیز در این امر بسیار مهم بنظر می آید.

پرواضح است که؛فقدان دید سازگار در جایی‌که اطلاعات از سمت دستگاه‌ها در جریان است، محل استقرار دستگاه و چگونگی کنترل آن و گسترش سطح حمله، به مهاجمان سایبری فرصت بیشتری می‌دهد تا اطلاعات حساس را به‌دست‌ آورند و استفاده کنند. این باعث می شود که امنیت در محیط‌هایی که کنترل‌کننده‌ها و برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیاء در آن قرار دارند، حیاتی باشد.شایان توجه است که عنوان کنیم،براساس اتحادیه امنیت اطلاعات اینترنت اشیاء اخیرا در بررسی وضعیت فعلی و پیچیده‌ی امنیت سایبری اینترنت اشیاء ذکر کرده، مشارکت‌ها بالا است و ابتکارات اینترنت اشیاء به احتمال زیاد به فراتر از فناوری اطلاعات گسترش می‌یابد.

 

امنیت در اینترنت اشیاء

باید اذعان کنیم که؛ کلید ایجاد یک وضعیت امنیتی موفق برای اینترنت اشیاء، سازگاری است. همان‌طور که هماهنگی در شبکه، نقطه انتهایی و امنیت ابری وجود دارد، در شناسایی، پیشگیری، سیاست‌گذاری و اجرای آن سیاست برای امنیت اینترنت اشیاء نیز باید مشابه باشد. برای رسیدن به این هدف، مهم است که به موارد زیر توجه فرمایید؛

۱-دید کامل در سراسر مکان‌های مختلف و دامنه‌های شبکه در زنجیره ارزش اینترنت اشیاء: شما نمی‌توانید در برابر تهدیداتی که قادر به دیدن آن‌ها نیستید محافظت کنید.همین مفاهیم درباره اینترنت اشیاء نیز باید اعمال شود. علاوه بر این، مقررات و الزامات جدید برای دادن دید بهتر به کسب و کار راه‌اندازی می‌شوند، به این معنی که امنیت در سراسر شبکه باید برقرار باشد تا قبل از وقوع حملات، بتواند از آن جلوگیری کند.

۲-توابع امنیت یکپارچه محلی: در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید توابع محلی یکپارچه که با هم کار می‌کنند، اطلاعات خود را به طور سازگاری با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا اثر تهدیدات در شبکه اینترنت اشیاء شما کاهش یابد.

۳-سطح بالای خودکارسازی در سراسر این توابع و مکان‌ها به منظور شناسایی سریع حملات پیشرفته و اطمینان از این‌که سازوکارهای اجرایی امنیتی جدید در زمان واقعی کار کنند، پیاده‌سازی می‌شوند: مهم است که امنیت شما نه فقط برای جلوگیری از حملات شناخته شده اینترنت اشیاء، بلکه برای انجام تحلیل‌هایی روی ترافیک شبکه برای شناسایی حملات ناشناخته، خودکارسازی شده باشد. پایداری در رویکرد شما به امنیت، تضمین می‌کند که شما در انجام وظایف خود برای شناسایی و جلوگیری از حملات پیشرفته سایبری و همچنین جلوگیری از حملاتی که ممکن است در محیط شبکه و دستگاه‌ها رخ دهد، نقش خود را ایفاء کرده‌اید.

منبع

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]
1 نظر
  1. سما می گوید

    امروز کلی سرچ کردم، مطلبی به خوبی
    مطلب شما پیدا نکردم.به نظرم اگه مطالب همه‌ی وبسایت‌ها مثل مطلب شما بود خیلی بهتر میشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.