حساب های جعلی آیفون در شبکه‌های اجتماعی،محتوای مخرب منتشر می‌کنند

حساب های جعلی آیفون در شبکه‌های اجتماعی،محتوای مخرب منتشر می‌کنند

اگر پیگیر آخرین اخبار مرتبط با حوزه مخابراتی بوده باشید.فبی شک میدانید که کمپانی به نام اپل به تازگی از نسل جدید گوشی هوشمند های هوشمند خود رونمایی نموده است.بر همین اساس بسیاری از سودجویان در جهت کلاهبرداری در این حوزه ، صدها حساب جعلی آیفون در شبکه‌های اجتماعی، پیوندها و محتوای مخرب منتشر می‌کنند.از طرف دیگر پرواضح است که اینروز ها با پیشرفت و افزایش شبکه های اجتماعی اخبار واطلاعات کذب به سرعت در سرتا سر جهان منعکس می شود.با ادامه خبر با “پویا سیستم” همراهی نمایید.

به تازگی کارشناسان امنیتی به کاربران هشدار دادند که در دام کلاه‌بردار‌ی‌ها و محتوای مخربی که به‌وسیله صدها حساب رسانه‌های اجتماعی جعلی آیفون، که برای سرمایه‌گذاری بر روی آخرین نسخه‌ی آیفون راه‌اندازی شده نیفتند. شرکت ZeroFOX ادعا کرد مسدودسازهای این شرکت ۵۳۲ حساب جعلی فعال در راستای انتشار پیوندهای مخرب کشف کرده که کابران را ترغیب می‌کنند تا اطلاعات شخصی خود را ارائه کرده و محتوا به اشتراک بگذارند.

 

حساب های جعلی آیفون

شایان ذکر است که؛به دست آوردن PII یکی از رایج‌ترین روش‌ها است که اطلاعات کافی برای نفوذ به حساب کاربران یا انجام تقلب‌ را در اختیار نفوذگران قرار می‌دهد.شرکت ZeroFOX تشریح کرد: «ده‌ها مورد از این وب‌گاه‌ها، زنجیره‌های ارجاعی مشابهی داشتند: ابتدا کاربر را به یک وب‌گاه می‌فرستند، سپس به صفحه بررسی جعلی ارجاع می‌دهند که کاربران را وادار می‌کند اطلاعات شخصی خود را برای درخواست آیفون رایگان وارد کنند. یک نفوذگر، می‌تواند از رسانه‌های اجتماعی سوءاستفاده کرده و انتشار یک بار داده‌ی مخرب را به حداکثر برساند و سطح حمله را افزایش دهد.

همچنین گفتنی است که افزون بر آن، ایجاد پیوند و نوشتن نظر بین حساب‌های اجتماعی می‌تواند آن‌ها را از دید قربانیان احتمالی، قابل اعتمادتر نشان دهد.» این شرکت هشدار داد که، وعده آیفون رایگان نیز برای جلب توجه قربانیان است که روی پیوندهای مخرب کلیک کنند. روش «fame farming» به عنوان یکی دیگر از کلاه‌برداری‌های رسانه اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است. معمولا، کلاه‌برداران، حساب‌های جعلی با نام‌های تجاری مهم و اصلی ایجاد می‌کنند، بنابراین می‌توانند به سرعت تعداد زیادی دنبال‌کننده، تایید و به‌اشتراک‌گذاری محتوا به‌دست آورند.

بنا به گفته‌های شرکت ZeroFOX، هنگامی که حساب جعلی در شبکه‌ی اجتماعی به یک سطح مشخص از محبوبیت رسید، می‌توان از آن برای انجام حملات و کلاه‌برداری‌های دیگر استفاده کرد، و یا حتی می‌توان آن‌ را در انجمن‌های جرایم سایبری به فروش رساند. این شرکت نتیجه گرفته است این تهدیدات جدید انقلاب به‌خصوصی نیستند، اما قیمت بالای مدل‌های جدید آیفون x/۸ با اعتبار نام تجاری اپل، آن‌ها را برای افراد ناآگاه خطرناک‌تر می‌کند.

در انتهای خبر بد نیست به این مورد هم اشاره کنیم که؛ این شرکت از کاربران می‌خواهد که از احراز هویت دو-مرحله‌ای برای حساب‌های اجتماعی خود استفاده کنند و اطمینان حاصل کنند که ضدبدافزار AV در تمام دستگاه‌ها به‌روز است. مراقب حساب‌های تاییدنشده باشند و از بارگیری برنامه‌ها یا پرونده‌ها از طریق رسانه‌های اجتماعی خودداری کنند.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.