امنیت اطلاعات برای کاربران در iOS11 بسیار بالاتر است

امنیت اطلاعات برای کاربران در iOS11 بسیار بالاتر است

اگر در جریان آرخرین اخبار روز بوده باشید میدانید که؛آی‌اواس ۱۱ را می‌توان یک آپدیت بسیار بزرگ و مهم برای آیپد دانست. بخش ناوبری جدید این سیستم عامل باعث می‌شود آیپد شما به قابلیت‌هایی بیشتر از آنچه در یک تبلت وجود دارد، مجهز شود. اگرچه صفحه‌ی خانگی در آی‌اواس ۱۱ تغییر چندان قابل توجهی به خود ندیده است؛ اما حالا داک جدید به کاربر کمک می‌کند تا همیشه و به سرعت، به اپلیکیشن‌های مورد نظر خود دسترسی داشته باشد. برای دسترسی به داک جدید آی‌اواس ۱۱ می‌توانید انگشت خود را از لبه‌ی پایینی نمایشگر به سمت بالا سوایپ کنید.

همچنین براساس آخرین اخبار و گزارشات که حاکی از آن دارند که؛اطلاعات جدیدی از کدهای مربوط به iOS 11 به دست آمده که نشان می دهند پشتیبان گیری از اطلاعات از طریق یک کامپیوتر مورد اعتماد بیش از پیش دشوار شده؛ این روش در عین حال موجب پیچیده شدن بازیابی اطلاعات برای سارقان، پلیس یا دادگاه های مرتبط با جرایم سایبری می گردد.

حافظه داخلی این موبایل توسط یک روش رمزگذاری بسیار قوی محافظت می گردد و بدون پسورد یا اثر انگشت صاحب دستگاه، نمی توان به اطلاعات آن دست یافت. شایان توجه است که؛حتی اگر این تلفن همراه برای بیش از ۴۸ ساعت مورد استفاده قرار نگیرد، یا خاموش شود، نیاز به ورود مجدد پسورد خواهد داشت. این روش های امنیتی کار را برای سارقان بسیار دشوار کرده و حتی دولت ها را برای بازگشایی قفل آیفون ها با مشکل روبرو کرده.

 

امنیت اطلاعات برای کاربران در iOS11 بسیار بالاتر است

 

یکی از روش های دستیابی به اطلاعات آیفون برای سارقان یا متخصصان دادگاه های مرتبط با جرایم سایبری، از طریق پشتیبان گیری خودکار است. به واسطه این روش اگر کاربر یک کامپیوتر را به عنوان دیوایس مورد اعتماد (Trusted Device) انتخاب کند، می توان به اطلاعات آن آیفون دسترسی داشت. این قابلیت حتی در شرایط خاص ممکن است از طریق کامپیوتری که به عنوان دیوایس مورد اعتماد آیفون نباشد نیز فراهم شود؛ در این حالت تنها به یک نمونه سه بعدی از اثر انگشت صاحب موبایل برای فریب دادن حسگر اثر انگشت نیاز است.

گفتنیست که، اپل فرآیند استخراج اطلاعات از طریق یک کامپیوتر مورد اعتماد را بیش از پیش برای سارقان مشکل کرده؛ در روش جدیدی که در iOS11 پیاده سازی شده، تنها استفاده از اثر انگشت برای پشتیبان گیری از اطلاعات روی کامپیوتر کافی نیست؛ اکنون باید پسورد کامل را نیز وارد نمود. البته نا گفته نماند که همچنان در استفاده از خود آیفون می توان از اثر انگشت یا پسورد، به تنهایی استفاده کرد و روش جدید فقط در پشتیبان گیری از اطلاعات توسط یک کامپیوتر مورد اعتماد اعمال شده.

در انتهای خبر این نکته مهم است که یادآوری شود، اطلاعات آیفون ها روی فضای ابری نیز ذخیره شده؛ لذا یکی از راه های دسترسی سارقان به اطلاعات، شاید از طریق فضای ابری باشد. همچنین اطلاعات ذخیره شده در اپ ها نیز ممکن است از پتانسیل هایی برای فاش نمودن اطلاعات کاربر برخوردار باشند.هنوز مشخص نیست که چه زمانی این تغییرات در iOS اعمال خواهد شد و البته با توجه به اینکه طبق شایعات قبلی آیفون ۸ قرار است فاقد حسگر اثر انگشت باشد، نحوه اجرای دقیق این روش معین نیست.

 

امنیت اطلاعات برای کاربران در iOS11 بسیار بالاتر است

 

 

این نوشته تا چه حد مفید بود؟
[Total: 0 Average: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.