اطلاعات پروفایل کاربران در شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال افشاء شدن است

اطلاعات پروفایل کاربران دراینستاگرام در حال افشاء شدن است

اطلاعات پروفایل کاربران در شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال افشاء شدن است

قطعا بیشتر افراد اینروزها با توجه به دنیای فناوری وتکنولوژی امروزی با شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام آشنایی دارند و بی شک پیج مخصوص به خود در آن ساخته اند. اینستاگرم  (به انگلیسی: Instagram) شبکه اجتماعی همرسانی عکس و ویدئو است که این امکان را به کاربران خود می‌دهد که عکس‌ها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، تامبلر و فلیکر همرسانی کنند.

کاربران هم‌چنین می‌توانند از فیلترهای دیجیتال برای عکس‌هایشان استفاده کنند. محدودیت همرسانی ویدئو در اینستاگرام ۶۰ ثانیه است.اما با توجه به مشکل اخیر ایجاد شده در آن شاید در جه امنیت این شبکه اجتماعی محبوب را بکاهد.شایان ذکر است که،اینستاگرام اخیرا با یک نقض داده مواجه شده که به دنبال آن مهاجمان می‌توانند به شماره تلفن‌ها و آدرس‌های رایانامه‌ی افراد رده بالا در این شبکه‌ی اجتماعی دسترسی داشته باشند.

میتوان اذعان کرد که اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی بحساب می آید.به برخی از کاربران خود اطلاع‌رسانی کرد که نفوذگران توانسته‌اند به اطلاعات پروفایل آن‌ها دسترسی داشته باشند. از جمله‌ی این اطلاعات می‌توان شماره تماس و آدرس رایانامه را نام برد که به دلیل وجود یک اشکال در اینستاگرام افشاء شده‌اند.

 

اطلاعات پروفایل کاربران دراینستاگرام در حال افشاء شدن است

این اشکال در واسط برنامه‌نویسی اینستاگرام وجود دارد که این سرویس با استفاده از آن، با سایر برنامه‌های کاربردی ارتباط برقرار می‌کند. هرچند این شرکت اطلاعات دقیقی در مورد اشکالات موجود در واسط‌های برنامه‌نویسی ارائه نکرده است ولی به کاربران اطمینان داده که در حال حاضر این آسیب‌پذیری‌ها وصله شده و گروه امنیتی در حال بررسی هستند.

اینستاگرام از ذکر نام پروفایل‌های رده‌بالایی که تحت تاثیر قرار گرفته‌اند امتناع کرد ولی پس از این واقعه خبرهایی مبنی بر نام افراد سرشناس در این حادثه منتشر می‌شود. یکی از این حساب‌های کاربری نزدیک به ۱۲۵ میلیون دنبال‌کننده داشت که در حالی که تمامی تصاویر آن حذف شده بود بازیابی شد.

باید به این مهم اشاره کرد که،مهاجمان با در دست داشتن شماره تماس و آدرس رایانامه، در ادامه می‌توانند از روش‌های مهندسی اجتماعی بهره برده و با متقاعد کردن و گول زدن کاربران، به حساب‌های کاربری آن‌ها دست یابند. این شرکت به تمامی کاربران تاییدشده، این ماجرا را اطلاع‌رسانی کرده و از آن‌ها خواسته است در رابطه با دریافت پیام‌های متنی، رایانامه و یا هر تماس تلفنی بسیار محتاط باشند.

اینستاگرام همچنین به کاربران خود توصیه کرده بر روی حساب‌های کاربری خود از احراز هویت دو-عاملی استفاده کرده و از حساب‌ها با استفاده از یک گذرواژه‌ی متفاوت و قوی محافظت کنند. همچنین اگر رایانامه‌ای دریافت کردید که اطلاعات شخصی شما در آن ذکر شده بود، بدون اطمینان از فرستنده‌ی آن، بر روی ضمیمه‌ها و پیوندهای موجود در پیام کلیک نکنید.اگر نکات امنیتی ذکر شده را رعایت فرمایید باعث میشود که امنیت خود را در این زمینه بالا ببرید.

 

منبع

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *