بلیت‌های اینترنتی جدیدترین نوع کلاهبرداری بشمار می آیند

بلیت‌های اینترنتی جدیدترین نوع کلاهبرداری بشمار می آیند

بلیت‌های اینترنتی جدیدترین نوع کلاهبرداری بشمار می آیند

همانطور که میدانید در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات ،تکنولوژی نقش بسیار مهمی در آن بازی می کند.با توجه به انفجار اطلاعات و گسترش بی وفقه تجارت الکترونیک در تمامی زمینه ها از جمله خرید های اینترنتی سبب شده که فرصت سودجویی نیز برای افراد شرور از جمله هکرها بیشتر شود.چرا که در ابتدا خریدهای اینترنتی رو به سوی افزایش پا نهادند و بعد از آن نیز بلیت های اینترنتی در رده بعد از آن قرار گرفتند.

براساس آخرین آمار وبررسی انجام داده شده توسط پلیس فتا،نشانگر این بوده است که،بلیت‌های اینترنتی جدیدترین نوع کلاهبرداری بشمار می آیند.همچنین طی آخرین اخبار رسیده،رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی، جواد جهانشیری در رابطه با بلیت‌های اینترنتی اعلام کرد که بلیت‌های اینترنتی جدیدترین نوع کلاهبرداری در فضای آنلاین است و به گردشگران و زائران در ایام تابستان هشدار داد.

در ادامه باید اشاره داشت که،جواد جهانشیری، رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی با توجه به افزایش حجم گردشگران و زائران و رایج شدن خرید اینترنتی بلیت‌های تور و هواپیما هشدار داد و گفت: با توجه به سهولت خریدهای اینترنتی و تورهای مسافرتی که در برخی مواقع با قیمت‌های تخفیف خورده و مناسب، شور خرید اینترنتی را در کاربر افزون می‌کند، شهروندان و کاربران هنگام برخورد با پیشنهاداتی مانند تورهای ارزان قیمت، بلیتهای چارتری و … باید ملاحظاتی را رعایت کرده تا از خرید آسان اینترنتی و تهیه بلیت با قیمت مناسب لذت کافی را ببرند.

بلیت‌های اینترنتی جدیدترین نوع کلاهبرداری بشمار می آیند

شهروندان حتما در خرید بلیت از سایت‌های معتبر که دارای ای‌نماد هستند، اقدام کنند تا در دام کلاهبرداران سایبری نیوفتند.ایشان همچنان اضافه کردند که: بهتر است قبل از خرید بلیت، شماره پرواز بلیت پیشنهادی را از لیست پروازهای فرودگاهی چک کنید. این کار باعث می‌شود تا در دام کلاهبرداران سایبری نیفتید. همچنین حتما دقت کنید هنگام پرداخت بهای بلیت، درگاه بانک مورد نظر از پروتکل امن https استفاده کرده باشد و از ورود به سایت‌های جعلی برای فیشینگ یا کلاهبرداری خودداری کنید.

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی خاطر نشان کرد: هنگام وارد کردن اطلاعات حساب بانکی، یا نام کاربری و … از صفحه کلید مجازی داخل سایت استفاده کنید تا در دام فیشرها نیفتید و در نهایت ضمن جدی گرفتن هشدارهای سایبری پلیس، در صورت مواجهه با موارد مشکوک، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا گزارش کنید.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *