امکان دستیابی هکرها به موقعیت مکانی کاربران با استفاده از تبلیغات موبایلی

امکان دستیابی هکرها به موقعیت مکانی کاربران با استفاده از تبلیغات موبایلی

آنچه که از اخبار های امنیتی برداشت می شودآن است که، متاسفانه هکرها در عرضه های مختلفی امکان نفوذ پیدا کرده اند،و آنچه که به نظر می آید در آینده نه چندان دور افزایش چشمگیری داشته باشد.همانطور که می دانید ،هکر به کسی اطلاق می‌شود که توانایی چنین کاری را دارد. وارد شدن به سیستم یا شکست دادن محاسبات، کنجکاوی در اطلاعات محرمانه از خصوصیات یک هکر است.

هکر یک برنامه‌نویس کنجکاو است که صدمه‌ای وارد نمی‌کند و حتی باعث تحکیم انتقالات می‌شود. امروزه رخنه‌گر بیشتر در زمینه رایانه به کار می‌رود و برای اشاره به چندین گروه از کاربران رایانه استفاده می‌گردد،اما جالب است که بدانید به تازگی هکرها روشی را پیدا کردند که توسط آن می توانند،به موقعیت مکانی کاربران دست پیدا نمایند از طریق تبلیغات موبایل. با جزئیات خبر با ما همراهی نمایید…

شایان ذکر است که؛محققین دانشگاه واشنگتن به روشی برای ردیابی موقعیت مکانی افراد با استفاده از تبلیغات درون اپلیکیشن ها دست یافتند.پژوهشگران در این روش اقدام به خرید تبلیغات هدفمند برای مکان ها و اپلیکیشن های خاص نمودند و سپس آمار استفاده از آنها را بررسی کردند. نتایج حاصل نشان داد می توان موقعیت مکانی افراد را با دقت حدود ۸ متر به دست آورد، ضمن اینکه تبلیغات روی اپلیکیشن های بسیار پر کاربرد مانند Imgur یا Words with Friends یا Talkatone انجام شده بود.

 

موقعیت مکانی کاربران

نکته جالب این است که هیچ راهی برای جلوگیری یا تعدیل حملات جاسوسی از طریق تبلیغات موبایلی وجود ندارد مگر اینکه اپلیکیشن های مورد نظر را حذف کرده یا ارتباط خود را با اینترنت قطع نمایید. محققین پیشنهاد می دهند شرکت های تبلیغاتی شناسه های کاربران را دائماً تغییر داده و مراقب موارد مشکوک باشند تا احتمال موفقیت اینگونه حملات هدفمند کاهش یابد.

همچنین نمایش تبلیغات اختصاصی برای یک مکان خاص می تواند کاربرانی که در آن موقعیت حاضر هستند را به خریدار تبلیغات نشان دهد، قابلیتی که به راحتی در اختیار تمامی افراد قرار می گیرد و از طریق آن می توان جلسات کاری محرمانه یا قرارهای دوستانه را شناسایی کرد.عملیات ردیابی از طریق شناسه تبلیغات موبایلی (MAID) کاربر انجام می شود که باید محرمانه باشد، اما ظاهراً کشف آن چندان سخت نیست و هکرها به راحتی می توانند MAID را به دست آورند.

 

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.